Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Roman Myśliwiec,
Waga produktu: 0.460 kg
Wysyłka od: 6.99 PLN
Wydawca: PWRiL

Warszawa 2013, wydanie 3, format 150 x 210, objętość 189 str., oprawa twarda
 Roman Myśliwiec - prekursor i propagator odradzającego się polskiego winiarstwa, założyciel legendarnej winnicy „Golesz" w Jaśle, szkółkarz i hodowca winorośli (znana i ceniona odmiana Jutrzenka), prezes Fundacji Polski Instytut Winorośli i Wina, wieloletni działacz Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia, koordynator samorządowych programów winiarskich, autor kilkunastu książek oraz licznych publikacji prasowych o tematyce winoroślarskiej i winiarskiej, członek Kapituły Wina Uniwersytetu Jagiellońskiego, pomysłodawca i współorganizator Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle, członek Europejskiego Stanu Rycerzy Wina (Ordo Equestris Vini Europae). Od wielu lat prowadzi szkolenia dla nowych adeptów winiarstwa oraz organizuje zagraniczne wyjazdy enoturystyczne. Zawodowo zajmuje się projektowaniem winnic i doradztwem przy tworzeniu gospodarstw winiarskich.
„Uprawa winorośli" to już trzecie wydanie popularnej książki, adresowanej zarówno do plantatorów, jak i winoogrodników - amatorów. To kompendium podstawowej winoroślarskiej wiedzy, popartej trzydziestoletnim doświadczeniem autora.

Budowa krzewu winorośli Wzrost i rozwój krzewów winorośli Warunki siedliska Odmiany winorośli i ich dobór Zakładanie winnicy Cięcie i formowanie krzewów Sposoby regulacji wzrostu i płodności krzewów Pielęgnacja i nawożenie gleby Ochrona winorośli przed szkodliwymi czynnikami Uprawa winorośli pod osłonami

Książka

  • Autor: 

    Roman Myśliwiec

  • ISBN: 

    83-09-01088-3

Inne produkty z tej serii: