Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Urbański Piotr,
Waga produktu: 0.300 kg
Wysyłka od: 7.00 PLN
Wydawca: PWRiL

Warszawa 2001, wydanie 1, format 160 x 220, objętość 82 str., oprawa twarda
Rabaty w naszych ogrodach przydomowych i na dziełkach coraz częściej wzbogacane są o nowy, ozdobny element, jakim w ostatnich latach stały się trawy rabatowe.
Urozmaicenie terenów zieleni przez rośliny o tak wysokich walorach ozdobnych, dużej odporności na szkodniki i choroby oraz bardzo plenne, daje mozliwość szybkiego rozpowszechniania gatunków oraz odmian traw ozdobnych.
Trawy ozdobne, sity i turzyce to w wiekszości rośliny wieloletnie, o wysokich walorach ekoracyjnych. Rośliny te nadają się do sadzenia w ogrodach o charakterze naturalistycznym, gdzie powinny być uprawiane zawsze w miejscach słonecznych i szczególnie eksponowanych.

WSTĘP TRAWY RABATOWE Trawy rabatowe a trawy gazonowe Historia i ogólne informacje o trawach rabatowych — nowej grupie roślin ozdobnych Przynależność systematyczna, budowa morfologiczna i rozwój traw METODY ROZMNAŻANIA ZASADY UPRAWY TRAW RABATOWYCH OPIS GATUNKÓW I ODMIAN Niektóre gatunki traw rocznych Niektóre gatunki traw wieloletnich Turzyce Sity ZNACZENIE I ZASTOSOWANIE TRAW RABATOWYCH Trawy rabatowe w sąsiedztwie innych roślin ZESTAWIENIE TRAW RABATOWYCH WEDŁUG WYSOKOŚCI, ZASTOSOWANIA ORAZ WYMAGAŃ SIEDLISKOWYCH ALFABETYCZNY SPIS POLSKICH NAZW GATUNKÓW ALFABETYCZNY SPIS ŁACIŃSKICH NAZW GATUNKÓW LITERATURA

Książka

  • Autor: 

    Urbański Piotr

  • ISBN: 

    83-09-01743-X

Inne produkty z tej serii: