-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Skrypt przeznaczony jest dla studentów Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności do ćwiczeń laboratoryjno-projektowych z gospodarki wodno-ściekowej i energetycznej. Ćwiczenia w wymiarze 30 godzin prowadzone są w ramach przedmiotu „Gospodarka wodno-ściekowa i energetyczna" na wybranych kierunkach studiów.
Zadaniami dydaktycznymi tych zajęć są:
■ nabranie praktycznych umiejętności wykonywania podstawowych analiz wody i ścieków,
■ poznanie procesów zachodzących w technologii oczyszczania wody i ścieków,
■ zapoznanie się z urządzeniami do uzdatniania wody i oczyszczania ścieków,
■ właściwe interpretowanie wskaźników zanieczyszczeń wody i ścieków,
■ zapoznanie się z wybranymi zagadnieniami energetycznymi w zakładach przemysłu spożywczego,
■ zapoznanie się z zasadami projektowania układów gospodarki wodno-ściekowej oraz energetycznej w zakładach przemysłu spożywczego.
Zgodnie z przyjętym programem ćwiczeń są one zblokowane w trzy główne grupy tematyczne:
■ zagadnienia dotyczące zaopatrzenia w wodę,
■ zagadnienia dotyczące odprowadzania ścieków,
■ projekt gospodarki wodno-ściekowej w wybranym zakładzie przemysłu spożywczego.
Mają one na celu zapoznanie słuchaczy z podstawowymi oznaczeniami wskaźników zanieczyszczeń wody, jak również z zagadnieniami związanymi z energetyką i technologią wody i ścieków oraz z problemami występującymi podczas projektowania gospodarki wodno-ściekowej i energetycznej. Każdy temat ćwiczeń laboratoryjnych składa się z dwóch części: wprowadzającej i opisowej. W części wprowadzającej podano najistotniejsze zagadnienia związane bezpośrednio z tematem ćwiczeń. W części opisowej podano zadania do wykonania, cel ćwiczenia oraz wskazówki dotyczące wykonania ćwiczenia. W końcowej części podręcznika zamieszczono bibliografię do całości zagadnień poruszanych w poszczególnych ćwiczeniach.