Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: ,
Waga produktu: 0.700 kg
EAN: 9788377050965
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Carta Blanca

Warszawa 2011, wydanie 2, format 210 x 290, objętość 96 str., oprawa twarda

Encyklopedia ilustrowana to czterotomowa seria albumów w klasycznej formie i atrakcyjnej cenie, w której zaprezentowano krajową faunę w układzie systematycznym. Albumy ukazują zarówno stworzenia pospolite, jak i te występujące rzadko czy zagrożone wyginięciem. Walor publikacji podnoszą setki doskonałych zdjęć autorstwa znanych fotografów, a także dziesiątki ilustracji i mapy zasięgów. Niezwykle przydatne okażą się również praktyczne informacje dotyczące obserwacji poszczególnych gatunków. Encyklopedia to przede wszystkim solidne kompendium, które uczniom pomoże lepiej zrozumieć lekcje biologii, a miłośników przyrody zachęci do samodzielnego odkrywania fascynującego świata zwierząt.

Album „ Polska. Owady i inne bezkręgowce. Encyklopedia ilustrowana” prezentuje ponad 100 głównych gatunków bezkręgowców występujących w Polsce. Książka przedstawia w kolejności systematycznej poszczególne rzędy owadów oraz pozostałe gromady bezkręgowców, omawia ich budowę, zachowania i występowanie.

Wstęp OWADY Jętki Ważki Świtezianka błyszcząca i łątka dzieweczka Ważka płaskobrzucha i szablak zwyczajny Skorki Widelnice Prostoskrzydłe Pasikonik zielony i świerszcz polny Karaczany Modliszki Pluskwiaki Kowal bezskrzydły i nartnik duży Mszyce i krasanka natrawka Błonkówki r Trzmiele Pszczoła miodna Osa pospolita i szerszeń Mrówka rudnica i wścieklica zwyczajna Chrząszcze Jelonek rogacz i żuk gnojarz Stonka ziemniaczana i biedronka siedmiokropka Chrabąszcz majowy Kózkowate Ryjkowcowate Biegaczowate i biegacz zielonozłoty Pływak żółtobrzeżek Siatkoskrzydłe, wielbłądki i wielkoskrzydłe Wojsiłki Muchówki Bzygowate i łowikowate Ochotkowate i komarnicowate Komar brzęczący i mucha domowa Bąkowate, ścierwicowate i bujankowate Wszoły i przylżeńce Chruściki Motyle Niepylak apollo Paź królowej i paź żeglarz nListkowiec cytrynek i bielinek kapustnik Modraszek korydon i pazik brzozowiec Rusałka pokrzywnik i rusałka pawik Rusałka żałobnik i rusałka admirał Polowiec szachownica i mieniak tęczowiec Kraśnik sześcioplamek i karłątek leśny Zawisak tawulec i niedźwiedziówka nożówka Narożnica zbrojówka i rzęsówka rzęsowa PAJĘCZAKI Skakunowate Krzyżak ogrodowy i kątnik domowy Tygrzyk paskowany i kwietnik Bagnik przybrzeżny i pająk topik Kosarze Zaleszczotki Roztocze WIJE SKORUPIAKI Rozwielitka i prosionek Rak pręgowany MIĘCZAKI Winniczek i wstężyk gajowy Bursztynka pospolita i pomrów wielki Błotniarka stawowa i zatoczek rogowy Szczeżuja wielka i gałeczka rogowa PIERŚCIENICE Dżdżownica ziemna i pijawka lekarska GÄ„BKI PARZYDEŁKOWCE PŁAZIŃCE Słowniczek Indeks nazw Bibliografia

Książka

  • ISBN: 

    978-83-7705-096-5

Inne produkty z tej serii: