Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: , Barbara Kołodziej,Mariusz Matyka
Waga produktu: 0.700 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: PWRiL

Warszawa 2012, wydanie 1, format 170 x 240, objętość 594 str., oprawa miekka
Odnawialne źródła energii. Rolnicze surowce energetyczne    to podręcznik, w którym omówiono bardzo ważny i aktualny problem, jakim jest pozyskiwanie surowców i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. W książce zaprezentowano holistyczne podejście do odnawialnych źródeł energii, z wieloaspektowym uwzględnieniem czynników prawnych, społecznych, technicznych, ekonomicznych i środowiskowych.
Autorzy – doświadczeni specjaliści w swojej dziedzinie – przedstawiają aktualny stan wiedzy z zakresu przedmiotowych zagadnień, wzbogacony wynikami badań własnych. Podręcznik jest zatem oryginalną, nowatorską pozycją naukową, która może być wyznacznikiem i inspiracją do tworzenia programów nauczania w szkołach wyższych. Publikacja jest przeznaczona głównie dla studentów uczelni przyrodniczych, ale cenną wiedzę źródłową znajdzie w nim każdy czytelnik zainteresowany problemami związanymi z odnawialnymi źródłami energii.
W publikacji znajdują się fragmenty norm, zamieszczone za zgodą Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

1. Aktualny stan produkcji i wykorzystania energii odnawialnej 2. Perspektywy rozwoju odnawialnych źródeł energii 3. Ogólna charakterystyka głównych źródeł energii odnawialnej 4. Produkcja wybranych rolniczych surowców energetycznych 5. Organizacja produkcji energii odnawialnej 6. Wykorzystanie do produkcji energii odnawialnej produktów ubocznych rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego 7. Zbiór i wykorzystanie surowców roślinnych do produkcji energii odnawialnej

Książka

  • ISBN: 

    978-83-09-01139-2

  • Redaktor: 

    Barbara Kołodziej,Mariusz Matyka

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...