Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Karol Bujoczek,
Waga produktu: 0.3 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 7.00 PLN
W ostatnich latach najprężniej w sektorze produkcji świń rozwija się tucz. Wielu rolników rezygnuje z trudnego i czaso­chłonnego chowu loch na rzecz produkcji tuczników. By wykorzystać potencjał świń nowoczesnych linii genetycznych, zarówno krajowych, jak i zagranicz­nych, konieczne jest stworzenie im optymalnych wa­runków do wzrostu.

Nowoczesne technologie bez wątpienia to umoż­liwiają. Wydajne systemy wentylacji oraz zauto­matyzowane linie przygotowania i zadawania pasz zapewniają tucznikom właściwy mikroklimat i nie­ograniczony dostęp do pasz. W tak wyposażonych budynkach, w których dodatkowo właściciel profesjonalnie zarządza stadem i zapewnia mu opiekę weterynaryjną, tuczniki osią­gają wyniki równe, a nawet przekraczające średnią europejską.

„Tuczarnię na medal" to praktyczny poradnik, który pomoże zaplanować budowę nowej lub modernizację starej chlewni. Znajdą Państwo tu informacje, z jakich materiałów najle­piej zbudować tuczarnię oraz jak ją wyposażyć, by spełniała warunki dobrostanu zwierząt i pozwalała osiągnąć najlepsze wyniki produkcyjne.

Nasi autorzy to praktycy, którzy stawiają sobie za cel usprawnienie tuczu świń. Wska­zują na newralgiczne punkty na wszystkich etapach inwestycji: począwszy od starań o po­zwolenia na inwestycję, przez budowę, a skończywszy na zasiedleniu obiektu.

Przegląd najnowszych technologii to nie wszystko. Dlatego w naszym ekstra dodatku prezentujemy przeprowadzone z sukcesem inwestycje. Właściciele już funkcjonujących tu-czarni dzielą się swoimi doświadczeniami i dokładnie opisują swoje obiekty. Każdy, kto planuje budowę lub modernizację swoich budynków w „Tuczarniach na medal" znajdzie inspirację i konkretne wskazówki.
ORGANIZACJA PRODUKCJI Dylematy przed inwestycją Tucz zgodny z dobrostanem Przebrnąć zawiłą procedurę Jak zbudować tuczarnię WYPOSAŻENIE Przygotowanie i transport suchej paszy Tuczniki wolą wilgotną paszę Dla większych żywienie na mokro Wentylacja: od czego zacząć? Porównanie systemów wentylacyjnych Metody na gnojowicę Budowa kanału na gnojowicę ZDROWIE Przygotowanie do zasiedlenia tuczarni Kaszel zabiera pieniądze Różne przyczyny biegunek REALIZACJE W PRAKTYCE Kanały powietrzne pod chlewnią Centralny kanał wentylacyjny Niezależne komory Ze ściółki na ruszt Śluzy pod chlewnią Tuczarnia na dwóch poziomach Komfort na słomie Tylko na ściółce Tuczniki na słomie Ciasne, ale własne

Książka

 • Autor: 

  Karol Bujoczek

 • Format: 

  210 x 295 mm

 • ISBN: 

  978-83-61078-80-7

 • Liczba stron: 

  98

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Rok wydania: 

  2013

 • Wydanie: 

  1

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...