-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.6 Media Wydawnictwo
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Katowice 2014, czasopismo, numer kwiecień 4/2014, format 205 x 290, objętość 100 str., oprawa miękka
Witam w kolejnym numerze „Weterynarii". Z jego okładki spogląda doskonale znany specjalista chorób zwierząt nieudomowionych, b.prezes Polskiego Towarzystwa Terrarystycznego, właściciel specjalistycznej przychodni dla zwierząt egzotycznych w Warszawie, lek. wet. Aleksandra Maluta. W środku oczywiście znajdziecie ciekawy wywiad z Panią Doktor.
Tematem numeru wybraliśmy bardzo praktyczny artykuł Agnieszki Drohobyckiej-Wawryki o pierwszej pomocy dla ptaków. Podzieliliśmy go na dwie części, w kolejnym numerze opublikujemy drugą z nich, w której opisane zostaną przypadki wymagające natychmiastowej pomocy.
W dziale nauka Anna Kotodziejska-Sawerska opisuje zagadnienie wyspiaka trzustki u świnek morskich, a zespół autorów pod kierownictwem Marcina Szczepanika - zapalenie gruczołów łojowych u psów. Krzysztof Podhorec prezentuje bardzo obszerny artykuł na temat rezonansu magnetycznego. W części pierwszej opisuje podstawy fizyczne zagadnienia MRI, zdecydowanie ciekawe dla tych, którzy zawsze zastanawiali się, „jakto działa", oraz dla wszystkich mających smykałkę do fizyki.
Warto zwrócić uwagę na cykl dotyczący psychologii zwierząt, w którym Remigiusz Cichoń prezentuje pierwszy w historii artykuł z tematyki behawioryzmu bydła w Polsce.
W dziale Vetease zoofizjoterapeuta Janina Dąbrowska opisuje powrót do sprawności po urazie kręgosłupa i rdzenia kręgowego, zaś Marzena Zmarlak - dwa przypadki nadczynności tarczycy u kotów.
W tym numerze kończymy cykl artykułów Andrzeja Lisowskiego dotyczący organizacji usługi weterynaryjnej i obsługi klienta. Łukasz Pilarz wyczerpująco opisuje zaś zagadnienie lekarza weterynarii jako biegłego sądowego.
Natalia Strokowska kontynuuje tematykę kariery w USA, skupiając się tym razem na zagadnieniu studiów weterynaryjnych i pracy za wielką wodą. Ponadto oczywiście kolejny reportaż z dalekiego kraju autorstwa Anny Bunikowskiej.
W marcu na dobre ruszył sezon dużych weterynaryjnych imprez. Od 14 do 16 marca w Wiśle miały miejsce XV Śląskie Warsztaty Diagnostyczne. Relację z tego wydarzenia znajdziecie wewnątrz numeru. W tym samym czasie w Warszawie odbyty się sympozjum „Geriatria kotów" (14 marca) i międzynarodowa konferencja „Dermatologia i medycyna kotów" (15-16 marca) Veteo. Początek kwietnia (4-5) to czas największych targów weterynaryjnych - VetMedlca i IV Kongresu Praktyki Weterynaryjnej VetForum w Łodzi. Zarówno tam, jak i w Wiśle każdy lekarz będzie miał szansę poznać osobiście „Weterynarię", odwiedzając nasze stoisko.
Życzę zajmującej lektury
Michał Chojnacki, Redaktor Naczelny
Miesięcznik "Weterynaria" to odpowiedź na dynamicznie rozwijającą się branżę weterynaryjną i potrzebę doskonalenia zawodowego środowiska lekarzy.
Misja
Sercem magazynów jest odzwierciedlenie stylu i formy jego nazwy:
SZTUKA przedstawiamy aspekty kliniczne, technologie, drogi rozwoju branży, możliwości wyboru w podejmowaniu decyzji biznesowych, promocję inicjatyw branżowych. Trendy w dziedzinach stomatologicznych i weterynaryjnych.
PRAKTYKA użyteczny przekaz merytoryczny informacyjno-edukacyjny, oparty o przypadki kliniczne wprost z gabinetu stomatologicznego i weterynaryjnego.
NAUKA zawodowy przekaz merytoryczny na najwyższym poziomie na każdym etapie tworzenia i dopracowaniu szczegółów.
Cel
- Praktyczne i nowoczesne oblicze specjalistycznej wiedzy.
- Wysoki poziom merytoryczny.
- Stawiamy na wiarygodność i przydatność adekwatną do celów biznesowych branży.
- Najbardziej aktualny magazyn dla specjalistów w branży stomatologicznej i weterynaryjnej, docierające do całej struktury branżowej w każdej części Polski.
Książka
-
ISBN:
2300-5114