Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Michał Chojnacki,
Waga produktu: 0.350 kg
Wysyłka od: 6.99 PLN
Witam w kolejnym numerze ,, Weterynarii ". W numerze, tak zupełnie po cichu, jubileuszowym. We wrześniu mijają dokładnie dwa lata od ukazania się pierwszego wydania naszego czasopisma. Od tamtej pory wiele się zmieniło, wiele się wydarzyło, pewnie i u Was. A, że nigdzie się nie wybieramy, to jeszcze wiele przed nami.
W tym miesiącu odwiedziliśmy uniwersytet przyrodniczy we Wrocławiu, gdzie udało nam się porozmawiać ze znanym neurologiem weterynaryjnym dr. wet. Marcinem Wrzoskiem, dyplomowanym specjalistą Europejskiego Collegu Neurologii weterynaryjnej (ECVN) Rozmawialiśmy trochę o jego pracy, trochę o egzaminie ECVN, trochę o neurologii w ogóle. Na pewno polecam. Podobnie jak artykuł ,, Przegląd przypadków anaplazmozy granulocytarnej u psów- obserwacje własne, które przygotowali dla nas dr. wet. Sylwia Buszkowska-Znak, Beata Dziągiel, dr Marcin Garbal oraz prof. dr hab. Stanisław Winiarczyk.
w środku znajdziecie też między innymi, drugączęśc artykułu na temat ,, Syringohydromyelii i malformacji Arnolda- Chiariego u psów rasy cavalier king charles spaniel, skupiającą się przede wszystkim na diagnostyce obrazowej. Część pierwszą możecie znaleźć w numerze 6. Część trzecia dotycząca leczenia, pojawi się za miesiąc. oprócz tego, także w dziale nauka lek. wet. Maciej Kucharski opisuje dla nas zjawisko apoptozy w AZS.
CHciałbym też zwrócić uwagę na artykuł Jakuba Antolaka, który w przystępny sposób opisuje kilka narzędzi dostępnych na Facebooku. Mam nadzieję,m że pomorze Wam to w prowadzeniu konta Waszego gabinetu w tym serwisie. W kolejnych numerach ciąg dalszy. W dziale Gabinet publikujemy też pierwszy artykuł Marzeny Pytlarz, która postanowiła zaopiekować się na chwilę tematyką prawną. Na pierwszy ogień- leasing.
Na koniec chciałbym wspomnieć o konkursie dla lekarzy weterynarii: na najllepszy arrtykuł dotyczący medycyny małych zwierząt, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt. W konkursie będą mogły wziąć udział prace publikowane od 1 września 2015r. do 31 lipca 2016r. w którymś z czasopism wymienionych w regulaminie konkursu. Jednym z nich jest ,,Weterynaria". Wszystkie informacje na ten temat oraz pełen regulamin można znaleźć na stronie PSLWMA, a także na naszym portalu www.weterynarianews.pl
1. Informacje z kraju i ze świata 2. Nie rozkładamy bezradnie rąk 3. Przegląd przypadków anaplazmozy granulocytarnej u psów- obserwacje własne 4. Syringohydromyelii i malformacji Arnolda- Chiariego u psów rasy cavalier king charles spaniel- cz II 5. Zjawisko apoptozy w atopowym zapaleniu skóry 6. Bakteryjne zapalenie otrzewnej w badaniu cytologicznym płynu z jamy brzusznej u psa- opis przypadku 7. Przegląd 8. Leczenie stacjonarne 9. Gabinet weterynaryjny na Instagramie- porady i wskazówki 10. Nakłucie jamy brzusznej 11. Shar pei- piaszczysta skóra 12. Jak być liderem 13. Klinika nagłych przypadków po raz drugi w Katowicach 14. Onkologia i neurologia z PerfectVet 15. Kalendarium

Książka

 • Autor: 

  Michał Chojnacki

 • Format: 

  205x290 mm.

 • ISBN: 

  2300-5114

 • Liczba stron: 

  74

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Rok wydania: 

  2015

 • Wydanie: 

  1

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...