Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Michał Chojnacki,
Waga produktu: 0.350 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 6.99 PLN
Numer, który trzymacie w rękach, jest  już dwudziestym w naszej długiej historii. I nie ukrywamy,że jest to dla nas powód do dumy. Dumy z tego, że nam się udało. I z tego, że jesteście z nami. Na okładce możecie zobaczyć Małgorzatę Kizerwetter, znaną pewnie wielu z Was. Odwiedziliśmy ją we Wrocławiu w gabinecie rehabilitacji zwierząt Animal Active- miejscu pracy doświadczonych zoofizjoterapeutów. Rozmawialiśmy z nią dość ogólnie właśnie o zoofizjoterapii, która z każdym rokiem, tygodniem, dniem zyskuje na popularności wśród właścicieli zwierząt,ale też wśród lekarzy weterynarii. Warto zainteresować się tym tematem.
Polecam też dobry, praktyczny artykuł Adama Gierulskiego i Konrada Kalisza na na temat planowanego cesarskiego cięcia. Publikujemy też trzecią, ostatnią część artykułu na temat syringohydromyelii. Tym razem autorzy skupiają się na leczeniu farmakologicznym, ze szczególnym uwzględnieniem działań niepożądanych stosowanych leków, a także na leczeniu chirurgicznym i programie krzyżowania zaproponowanym przez Brytyjskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii i Brytyjski Związek Kynologiczny . Dwoje znanych autorów z Myślenic- Jacek Ingarden i Maja Ingarden- opisują zaś przypadek zastosowania terapii EHF w leczeniu gruczolakoraka u psa. Polecam też krótki przedruk fragmentu książki ,, Zabiegi diagnostyczne i lecznicze w medycynie małych zwierząt " poświęcony nakłuciu jamy brzusznej. Oczywiście dzięki uprzejmości wydawnictwa Galaktyka.
Warto zapoznać się również z podwójną dawką wiadomości prawniczych: o podstawowych formach zatrudnienia (Marzeny Pytalrz) oraz ba temat unijnego rozporządzenia w sprawie weterynaryjnych produktów leczniczych (Tomasz Kaczyński). Polecam też kolejny praktyczny poradnik na temat mediów społecznościowych Jakuba Antolaka. Tym razem analizuje on dobrze znany, choć chyba nieco mniej popularny w Polsce, za to niezwykle popularny na świecie, Instagram. Ponadto w dziale kynologicznym Anna Malwina Stojak opisuje shar pei, zaś my relacjonujemy jesienne wydarzenia weterynaryjne.
Na koniec przypominam o k konkursie PSLWMZ na najlepszy artykuł, w którym to mamy przyjemność brać skromny udział. Szczegóły na stronie Stowarzyszenia oraz na weterynaria.news.pl.
Do Miesięcznika ,,Miesięcznik Weterynaria Numer 2015/10" dorzucamy gazetkę ,, Diagnostyka obrazowa "


1. Weterynarianews- Informacje z kraju i ze świata 2. Rozmowa- Poniżej granicy bólu, rozmowa z Małgorzatę Kizerwetter. 3. Temat numeru- Planowane cesarskie cięcie- Planowanie i technika zabiegu. 4. Syringohydromyelia i malformacja Arnolda-Chiariego u psów rasy cavalier king Charles spaniel- cz. 3 5. Zastosowanie terapi EHF w leczeniu gruczolakoraka szyi u psa. Przypadek kliniczny. 6. Medycyna regeneracyjna- lekarstwo na DM 7. Podstawowe formy zatrudnienia występujące w ramach prowadzonego zakładu leczniczego. 8. Leki weterynaryjne harmonizacja przepisów na poziomie europejskim 9. Gabinet weterynaryjny na Instagramie- porady i wskazówki 10. Nakłucie jamy brzusznej 11. Shar pei- piaszczysta skóra 12. Jak być liderem 13. Klinika nagłych przypadków po raz drugi w Katowicach 14. Onkologia i neurologia z PerfectVet 15. Kalendarium 10. Leasing sprzętu weterynaryjnego- wymogi prawne i rynkowe 11. Przegrzanie organizmu (hipertermia) 12. Cavalier king charles spaniel - urodzony arystokrata 13. Staramy się nadążyć 14. Kalendarium 15. Apteka 16. II edycja, tekst nr. 7

Książka

 • Autor: 

  Michał Chojnacki

 • Format: 

  205x290 mm.

 • ISBN: 

  2300-5114

 • Liczba stron: 

  74

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Rok wydania: 

  2015

 • Wydanie: 

  1

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...