Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Michał Chojnacki,
Waga produktu: 0.300 kg
EAN: 23005114
Wysyłka od: 7.00 PLN
Witam w marcowym numerze „Weterynarii", jak zawsze pełnym praktycznych artykułów dla lekarzy weterynarii. Tematem tego numeru została jaskra u psów, o której kilka stów, korzystając ze swojego bogatego doświadczenia, napisał goszczący już w przeszłości na naszych łamach dr n. wet. Marcin Pikiel. Przeczytacie w nim również o en- dopasożytach gadów (lek. wet. Nina Bo- chyńska) i wpływie pasożytów na układ odpornościowy gospodarzy (lek. wet. Maciej Kucharski). Trzecią częścią kończymy bardzo obszerny artykuł przygotowany przez lek. wet. Jakuba Kliszcza na temat technik operacyjnych na żuchwie królika. Tym razem pisze on o postępowaniu po zabiegu i ewentualnych kom-plikacjach w jego trakcie.
W dziale Gabinet Ewelina Stanclik opisuje predyspozycje do chorób u retrieve- rów, a w dziale Kynologia Anna Stojak przedstawia sylwetkę mało popularnego dumber spaniela. Są też dwa przedruki.
Pierwszy, tradycyjnie od wydawnictwa Galaktyka, na temat zabiegów w obszarze układu moczowego (z bardzo dobrej książki „Techniki anestezji małych zwierząt"). I drugi, od Wydawnictwa Lekarskiego PZWL, na temat pobierania i przesyłania do badań próbki moczu (z książki „Techniki pracy w lecznicy małych zwierząt", nad którą nasze czasopismo sprawuje patronat medialny). Oprócz tego jak zawsze bardzo dobrze napisany artykuł Natalii Jackowskiej na temat gardio- zy i zarażeń międzygatunkowych. W ten sposób dajemy szansę na zapoznanie się z tym materiałem wszystkim, którzy z jakiegoś powodu nie mieli okazji otrzymać naszego ostatniego wydania specjalnego na temat pasożytów.
Zachęcam do zapoznania się z krótkim zestawieniem preparatów wspomagających funkcjonowanie stawów oraz z artykułem firmy Vethotel na temat aplikacji internetowej do zarządzania klientami.
Na koniec chciałbym podziękować Stowarzyszeniu Śląska Poliklinika Weterynaryjna. Po raz kolejny ugościło nas ono w Wiśle na Śląskich Warsztatach Diagnostycznych, które od lat pozostają jednym z najważniejszych punktów w polskim kalendarzu imprez weterynaryjnych. W środku relacja z tego wydarzenia, jak również z warsztatów PerfectVet oraz Jerzego Kemilewa.

Książka

 • Autor: 

  Michał Chojnacki

 • Format: 

  205x290 mm.

 • ISBN: 

  2300-5114

 • Liczba stron: 

  74

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Rok wydania: 

  2016

 • Wydanie: 

  1

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...