Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: , Michał Chojnacki
Waga produktu: 0.300 kg
Wysyłka od: 5.99 PLN
Witam w kolejnym numerze „Weterynarii". Gościmy w nim lek. wet. Michała Nowickiego, właściciela i kierownika Vet4Pet z Warszawy, a także twórcę pierwszych w Polsce indywidualnych implantów medycznych, przygotowywanych z wykorzystaniem technologii druku 3D. Rozmawiamy między innymi o tym, skąd wziąt się pomyst na ich wykorzystanie w medycynie weterynaryjnej, oraz o pierwszych pacjentach. Temat ciekawy i godny uwagi, zwłaszcza że lek. wet. M. Nowicki jako jeden z pierwszych na świecie podejmuje tego typu próby.
Tematem numeru wybraliśmy w tym miesiącu tekst zespołu autorów z Katedry Epizootiologii i Kliniki Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie dotyczący metod rozpoznawania anaplazmozy granulocytarnej u psów. Artykuł może być już znany tym, którzy sięgnęli po niedawne wydanie specjalne naszego magazynu, poświęcone w całości pasożytom. Nie było w nim jednak na pewno artykułu znanej już z naszych wcześniejszych numerów mgr Janiny Dąbrowskiej - „Rehabilitacja pacjentów po zabiegu hemilaminektomii, z diagnozą przepukliny jądra miażdżystego, określaną jako Hansen typu I, w odcinku piersiowo-lędźwiowym kręgosłupa" - który także znajdziecie w tym numerze. Lek. wet. Agnieszka Hanus i tech. wet. Ewelina Stanc- lik opisują zaś kilka problemów w rozrodzie psów rasowych, z uwzględnieniem własnego doświadczenia w tym zakresie.
Ponadto praktyczne teksty na tematy związane z trudnymi klientami w lecznicy (porządkuje ich i mówi, jak sobie z nimi radzić, lek. wet. Natalia Strokowska) oraz z tworzeniem projektu osłon do pracowni RTG (Rafał Koss). Lek. wet. Anna Bunikowska opisuje, na czym polega prowadzenie i wskazuje zalety treningu behawioralnego w ogrodzie zoologicznym.
Polecam też zajrzeć do naszego zestawienia laserów weterynaryjnych, którym towarzyszy spory artykuł - „Laseroterapia nisko- energetyczna w zaburzeniach przewodnictwa tła rdzeniowego i innych neuropatiach oraz w leczeniu bólu" - na podstawie książki prof. dr. hab. inż. Ludwika Pokory.

Książka

 • Format: 

  205x290 mm.

 • ISBN: 

  2300-5114

 • Liczba stron: 

  73

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Redaktor: 

  Michał Chojnacki

 • Rok wydania: 

  2016

 • Wydanie: 

  1

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...