Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: ,
Waga produktu: 0.300 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 7.00 PLN

Każdy producent mleka wie, co oznacza mastitis u krowy i z czym wiąże się częste występowanie chorób wymienia w stadzie. Choroby wymienia kosztują hodowców i producentów często dziesiątki tysięcy złotych. W skali całego kraju te koszty idą w miliony złotych. Pogarsza się nie tylko opłacalność produkcji mleka, ale ryzykuje się potrącenia za gorszą jakość surowca.
W naszej publikacji specjalnej, poświęconej właśnie mastitis podpowiadamy, jak skutecznie rozpoznawać zagrożenie wystąpienia choroby od pierwszych - czasem trudno zauważalnych - jej objawów. Radzimy, jak zarządzać stadem i w jaki sposób realizować codzienny dój oraz obsługę zwierząt, by problemów ze zdrowotnością wymion było jak najmniej.
Szeroko zakrojona profilaktyka to najważniejszy sposób ochrony stada przed mastitis. Do działań profilaktycznych należy także prawidłowe zasuszanie krów w stadzie i szczególnie wnikliwa kontrola zdrowia zwierząt w tym okresie.
To jednak często nie wyeliminuje przypadków choroby u najbardziej produkcyjnych krów w laktacji, na które trzeba zdecydowanie i w przemyślany sposób zareagować. Najtrudniejsze przypadki bywają często nieuleczalne, a to oznacza konieczność brakowania nawet wydajnych krów dla ochrony całego stada.
W naszym wydaniu specjalnym, poświęconym mastitis, podajemy konkretne przykłady postępowania i leczenia, które w większości przypadków wymagają konsultacji z lekarzem weterynarii. Przede wszystkim zaś pomagamy utrzymać stado krów w dobrym zdrowiu, bo tylko wtedy można zagwarantować opłacalną produkcję mleka.

Wprowadzenie Mastitis - problem każdego stada Anatomia Wymię - budowa i funkcjonowanie Gdzie powstaje mleko? Co się dzieje podczas zasuszenia? Jak wymię broni się przed chorobami? Formy mastitis Jak rozwija się mastitis? Jakie formy mastitis rozróżniamy? Mniej znane, ale groźne Najważniejsze patogeny wywołujące mastitis - przegląd Rozpoznanie mastitis Tak działa TOK 24 Szybkie testy mastitis Bez laboratorium ani rusz Leczenie mastitis Mastitisl Co robić? Wysoka LKS - czy leczyć krowy w trakcie laktacji? 34 Kliniczna postać mastitis - ze strategią do sukcesu Strategie zwalczania patogenów Wykluczyć pozostałości antybiotyków w mleku Zasuszanie Jaki preparat wybrać na zasuszenie? W jaki sposób i jak długo zasuszać? Zasuszanie bez antybiotyków? To możliwe! Zasuszanie selektywne w praktyce Bez antybiotyków Nauka od ekospecjalistów Kulkami w mastitis Profilaktyka Dobry dój, zdrowe wymię Który środek do dippingu wybrać? Dój - duże pole obserwacji Sprzęt udojowy - rutyna szkodzi wymionom Jakie żywienie, takie wymię Brudne legowiska zagrożeniem dla wymion.. Szczepionki - możliwości i ograniczenia Mastitis u jałówek Jałówki też chorują

Książka

 • Format: 

  210 x 297 mm

 • ISBN: 

  978-83-61078-67-8

 • Liczba stron: 

  98

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Rok wydania: 

  2017

 • Wydanie: 

  1

Inne produkty z tej serii: