Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Sławomir Trzybiński,
Waga produktu: 0.130 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788393487530
Wysyłka od: 8.00 PLN

Pozyskiwanie obnóży pszczelich i pierzgi jest łatwiejsze niż myślisz

Kęty 2012
, wydanie 1, format 148 x 210, objętość 64 str., oprawa miękka

Przez długie wieki jedynymi wytworami rodziny pszczelej pozyskiwanymi przez ludzi był miód i wosk. Wraz z doskonaleniem technik gospodarki pasiecznej i unowocześnianiem rolnictwa zmieniły się sposoby prowadzenia pasiek, rozszerzona też została gama produktów pasiecznych.
Obecnie najważniejszym kierunkiem gospodarczego użytkowania pszczół w większości krajów świata jest ich wykorzystanie do zapylania roślin uprawnych. Największą wartość spośród produktów wytwarzanych bezpośrednio przez rodzinę pszczelą ma miód, ale coraz większego znaczenia zaczyna nabierać produkcja pyłku w postaci obnóży i wytwarzanej przez pszczoły pierzgi. Właściwości dietetyczne i lecznicze tych produktów są bardzo duże, stąd rosnące zainteresowanie nimi na rynku.
Produkcji pyłku i pierzgi oraz postępowaniu z nimi poświęcona jest niniejsza pozycja. Redakcja czasopisma „Pasieka” wychodzi naprzeciw potrzebom wielu polskich pszczelarzy poszukujących podręcznika, który w sposób zrozumiały, praktyczny i jednocześnie plastyczny przedstawi wiedzę potrzebną w pasiece produkującej pyłek i pierzgę. Mamy nadzieję, że oddawana w Państwa ręce pozycja pomoże nie tylko zwiększyć wydajność ekonomiczną Państwa pasiek, ale jeszcze lepiej poznać i zrozumieć urzekający świat pszczół.

Przedmowa Część 1. Pszczoły i pyłek Część 2. Produkujmy pyłek Cześć 3. Pozyskiwanie obnóży pyłkowych Część 4. Intensyfikacja pozyskiwania pyłku Część 5. Przechowywanie pyłku Część 6. Budowa pyłku, jego właściwości i skład chemiczny r Część 7. Pierzga ważna i niedoceniana Część 8. Wykorzystanie pyłku w żywieniu i medycynie

Książka

  • Autor: 

    Sławomir Trzybiński

  • ISBN: 

    978-83-934875-3-0

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...