Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: 1284
Waga produktu: 0.700 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 9.90 PLN

Współczesna gospodarka pasieczna Tom 1 Organizacja pasieki produkty pszczele
Kęty 2013
, wydanie 2, format 148 x 210, objętość 214 str., oprawa miękka


Współczesna gospodarka pasieczna Tom 2 Rok w pasiece
Kęty 2013, wydanie 2, format 148 x 210, objętość 206 str., oprawa miękka

Od czasu ukazania się w latach siedemdziesiątych „Gospodarki pasiecznej” Wandy Ostrowskiej, będącej swoistego rodzaju biblią dla pszczelarzy, brakowało tego typu kompendium wiedzy pszczelarskiej. W 2008 roku po raz pierwszy wydano „Współczesną gospodarkę pasieczną” autorstwa Sławomira Trzybińskiego, której nakład wyczerpał się bardzo szybko.

Jest to zatem drugie już wydanie tego bestsellerowego podręcznika opisującego praktyczne współczesne pszczelarstwo i cieszącego się dużą popularnością nie tylko wśród początkujących pszczelarzy, ale również i tych z wieloletnim stażem. Autor, posiadający ogromną wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie zmierza się praktycznie ze wszystkimi problemami pszczelarstwa początku XXI wieku.

Niniejsze wydanie, w porównaniu do pierwszego, zostało podzielone tematycznie na 2 tomy (dla lepszego komfortu czytania) i uszczuplone o rozdział o wychowie, unanienianiu i poddawaniu matek pszczelich, ponieważ został on wydany jako odrębna pozycja książkowa („Wychów matek pszczelich” nr kat. K33). Książka natomiast zawiera liczne uzupełnienia i komentarze, np. na temat specyfiki polskiego pszczelarstwa, ras i linii pszczół użytkowanych w Polsce, czy też zanieczyszczenia produktów pszczelich.

Tom 1 Rozdział 1. Zakładanie i powiększanie pasieki Rozdział 2. Wyposażenie pasieki Rozdział 3. Organizacja prowadzenia pasieki Rozdział 4. Warunki prowadzenia pasiek Rozdział 5. Gospodarka wędrowna Rozdział 6. Pozyskiwanie pyłku Rozdział 7. Pozyskiwanie dodatkowych produktów pszczelich Rozdział 8. Postępowanie z produktami pszczelimi Tom 2 Rozdział 1. Prace pasieczne w ciągu roku Rozdział 2. Wykorzystanie pożytków spadziowych Rozdział 3. Dodatkowe prace w pasiece
Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...