Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Sławomir Trzybiński,
Waga produktu: 1.200 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN
Autor wcześniejszej „Współczesnej gospodarki pasiecznej” – bardzo dobrze zresztą przyjętej przez czytelników – przekazał na kartach tej księgi całe swoje życiowe doświadczenie pasieczne spisując je na nowo i nie powielając wcześniej wydanych publikacji. Co ważne, poradnik mimo obszernych rozmiarów, nie stanowi źródła encyklopedycznej wiedzy, a praktyczny zapis gospodarki pasiecznej.

Pszczoły są fascynującymi owadami, okrytymi wciąż wieloma tajemnicami, a zmieniające się warunki pogodowe oraz inwazja coraz to nowych patogenów nie ułatwia opieki nad nimi. W „Wielkim poradniku pasiecznym” Autor odpowiada na pytania jak zmierzyć się z tymi wciąż zmieniającymi się warunkami, a co za tym idzie – często zaskakującymi sytuacjami w pasiece.
1. Po co ludziom pszczoły 2. Rodzina pszczela 3. Po co pszczołom kwiaty? 4. Tak wyglądał raj, czyli urządzenie pasieczyska 5. Ul z drewna czy z plastiku? 6. Przy ulu od wiosny do jesieni 7. Jak robimy miodobranie 8. Gdy uciekają roje 9. Nie samym miodem żyją pszczoły, czyli dodatkowe produkty pszczele. 10. Pszczoły w podróży 11. Plastry, wosk i węza 12. Po co i jak karmimy pszczoły 13. Pszczelarz uniwersalny, czyli nietypowe prace w pasiece 14. Pszczoły też chorują 15. Co to jest warroza i jak ją pokonać 16. W pracowni i stolarni 17. Jak wychowywać i unasienniać matki 18. Trochę wiedzy o hodowli 19. Sprzedajemy dobry miód 20. Startujemy, czyli jak założyć pasiekę

Książka

 • Autor: 

  Sławomir Trzybiński

 • Format: 

  170 x 240 mm

 • ISBN: 

  978-83-940543-5-9

 • Liczba stron: 

  397

 • Oprawa: 

  Twarda

 • Rok wydania: 

  2016

 • Wydanie: 

  1

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...