Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Tomasz Sakowski, Marcin Gołębiewski, Witold Gawron, Katarzyna Markowska
Waga produktu: 0.150 kg
Wysyłka od: 7.00 PLN
Wydawca: Pro Agricola
To poradnik przeznaczony dla hodowców, którzy nieświadomie popełniają błędy prowadzące do śmierci cielęcia, jałówki i krowy.
Znajdziesz tutaj podpowiedzi w jaki, prosty sposób uniknąć błędów w hodowli bydła i produkcji mleka. Praktyczny poradnik o przewrotnym tytule „Jak zabić własną krowę” mówiący o tym, że niewłaściwe decyzje podejmowane przez hodowców prowadzą niejednokrotnie do śmierci zwierzęcia!

1. Jak nie wychować zdrowej jałówki zdolnej do szybkiego zacielenia? - Od cielęcia do pastwiska - Moment zacielenia 2. Jak przygotować jałówkę cielną niemal na pewną śmierć? - Przygotowanie do porodu, stres na łące i w oborze 3. Jak poradzić sobie z pierwiastką w pierwszej fazie laktacji, aby nam szybko padła? - Wysokie potrzeby żywieniowe krów i zmniejszone pobranie paszy - Stan zdrowotny stada 4. Rezygnacja z analizy raportów wynikowych to jak rezygnacja z wywiadu wojskowego - Jak wybrać z RW 1 i 2 krowy na krawędzi życia? - Jak rozpoznać te same problemy w stadach niebędących pod kontrolą? 5. Błędy żywieniowe są dla naszych krów jak miny przeciwpiechotne - Szarpią ciało, lecz pozwalają jeszcze żyć - Jeśli chcemy zabić krowę i sami przy tym zbankrutować kupujmy pasze z zewnątrz 6. Pasożyty, przemieszczenie trawieńca i choroby wirusowe też uprzykrzą życie krowie - Pasożyty - Przemieszczenie trawieńca - Choroby wirusowe 7. Budynki gospodarcze, które na pewno zabijają nasze krowy 8. Dój to bardzo skomplikowany, ale skuteczny proces zabijania krowy przez wymię - Skąd bierze się wysoka liczba komórek somatycznych w mleku? - Brud w dojarni to pomocnik kata - Jak po wymieniu sprawdzić, czy krowa nadaje się na rzeź? 9. Bicie wszelkich rekordów sprzyja skutecznemu zabijaniu krowy - Po czym rozpoznać dobrą oborę? - Do czego krowie potrzebna jest łąka? 10. Kilka dodatkowych uwag na temat produkcji mleka - Koniec laktacji, a krowa jeszcze żyje - Jak przygotować krowę do zasuszenia, aby nie przeżyła następnej laktacji? - Czego nie robić w okresie zasuszenia, aby zwierzę doprowadzić do śmierci? - Kto lub co jest złym doradcą i pomoże w skutecznej eliminacji krów ze stada?.... 11. Podsumowanie

Książka

 • Autor: 

  Tomasz Sakowski, Marcin Gołębiewski, Witold Gawron

 • Format: 

  240 x 160 mm

 • ISBN: 

  978-83-917877-7-9

 • Liczba stron: 

  44

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Redaktor: 

  Katarzyna Markowska

 • Rok wydania: 

  2014

 • Wydanie: 

  1

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...