Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Anne-Rose Fischer, Erwin Hasenpusch, urlich Janowitz,
Waga produktu: 0.25 kg
Wysyłka od: 7.00 PLN

Nakład pozycji jest wyczerpany, ale jest już jej kontynuacja Rozród bydła - przejdź ...

Od skuteczności rozrodu zależy opłacalność produkcji mleka i mięsa. Każda krowa powinna dać co roku cielę - tak byłoby idealnie. Jednak osiągnięcie tego rezultatu jest niezmiernie trudne - o czym codziennie hodowcy, praktycy przekonują się w swoich oborach.

Z myślą o nich przygotowany został nowy poradnik eksperta, zawierający nie tylko cenne informacje wyjaśniające procesy fizjologiczne sterujące rozrodem bydła, ale także wiele praktycznych wskazówek pomagających poprawić wyniki rozrodu.

Publikacja skierowana jest przede wszystkim do hodowców szukających wskazówek, jak zarządzać rozrodem w stadzie oraz tych, którzy pragną spróbować swoich sił w samodzielnej inseminacji. Inseminatorzy i lekarze weterynarii znajdą w tym wydaniu wiele cennych, praktycznych i usystematyzowanych wskazówek przydatnych w codziennej pracy.

I. ANATOMIA I FIZJOLOGIA Układ rozrodczy krowy Hormonalna regulacja cyklu płciowego Przebieg cyklu rujowego Optymalny czas unasieniania Od zapłodnienia do porodu II. INSEMINACJA W jaki sposób nasienie trafia do słomki? Przechowywanie i rozmrażanie nasienia Uwaga, ciekły azot! Czy tę krowę można inseminować? Niezbędnik dobrego inseminatora Właściwie załadować pistolet Zabieg unasieniania krok po kroku Gdzie zdeponować nasienie? Inseminacja nasieniem seksowanym Najczęstsze błędy podczas unasieniania III. ZARZĄDZANIE ROZRODEM Badanie w kierunku cielności - jak i kiedy? Wziernik stosować ostrożnie Najważniejsze wyniki wziernikowania Najważniejsze wskaźniki rozrodu Strategia działania dla dobrej płodności Obserwacja rui - cierpliwość popłaca Środki pomocnicze w wykrywaniu rui Ruja na zamówienie Przegląd programów synchronizacji rui Inseminacja bydła mięsnego Najważniejsze zaburzenia płodności IV. HIGIENA I OCHRONA ZWIERZĄT O zdrowie zwierząt trzeba dbać Groźne choroby zakaźne

Książka

 • Autor: 

  Anne-Rose Fischer, Erwin Hasenpusch, urlich Janowitz

 • Format: 

  210 x 295 mm

 • ISBN: 

  978-83-61078-52-4

 • Liczba stron: 

  94

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Rok wydania: 

  2012

 • Wydanie: 

  1

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...