-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.PWN
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Warszawa 2013, wydanie 2, format 204 x 276, objętość 442 str., oprawa miękka
Nowoczesne kompendium świata zwierząt.
Pierwszy z trzech tomów wyjątkowego i nowoczesnego podręcznika zoologii systematycznej, opisującego różnorodność świata zwierząt. Treść podana jest w porządku systematycznym opartym na filogenezie, z uwzględnieniem najnowszych badań molekularnych.
Ze względu na ogrom materiału tom 1 został podzielony na 2 części. Część 1 obejmuje wielokomórkowe organizmy zwierzęce, od najprymitywniejszych nibytkankowców do pseudojamowców. Część 2 zawiera typy bezkręgowych wtórnojamowców (oprócz stawonogów).
W pierwszej części 1 tomu 1 obok ogólnej charakterystyki świata zwierząt zostały przedstawione najbardziej uznawane hipotezy pochodzenia tego kr& oacute;lestwa. Nowością w stosunku do dotychczasowych podręczników akademickich (również zagranicznych) jest przedstawienie i porównanie aktualnie najczęściej przyjmowanych trzech systemów filogenetycznych (hipotez: jam ciała, Ekdyzonu i Spiralia). Czytelnik może nie tylko porównać przedstawione systemy filogenetyczne, ale ma możliwość ich wyboru.
W systematyce uwzględniono wszystkie dotychczas poznane grupy systematyczne. Zwrócono szczególną uwagę na gatunki zwierząt mające znaczenie w życiu i gospodarce człowieka, a zwłaszcza pasożyty i gatunki przenoszące groźne choroby.
W części 1 położono szczególny nacisk na grupy mające olbrzymie znaczenie chorobotwórcze, takie jak: tasiemce, przywry i nicienie. Dla wszystkich najważniejszych gatunków dla człowieka i gospodarki (hodowla zwierząt i roślin) w tych grupach omówiono dokładnie rozwoje zapoznające czytelnika z najważniejszymi momentami, w których człowiek może się zarazić tymi groźnymi pasożytami. Konstrukcja tych rozdziałów jest taka, aby mogła być w całości wykorzystana przez studentów medycyny, weterynarii w trakcie studiów nad pasożytami człowieka, zwierząt i roślin.
Szeroki zakres opracowania, oraz uwzględnienie najnowszych danych dają w efekcie dzieło na najlepszym światowym poziomie.
Jest to podstawowy podręcznik dla studentów: biologii, biotechnologii, ekologii, ochrony środowiska, medycyny, weterynarii, zootechniki, leśnictwa, rybactwa. Ta nowatorska publikacja zainspiruje również doktorantów, pracowników naukowych uniwersytetów i placówek PAN do pogłębiania wiedzy zoologicznej. Dla wykładowców szkół wyższych będzie to podręcznik pozwalający na wybranie elementów potrzebnych do przygotowania wykładów kursowych z zoologii, ekologii, ochrony przyrody. Po książkę tę sięgną nie tylko profesjonaliści, ale wszyscy pragnący poszerzyć wiadomości o zwierzętach.
Książka
-
ISBN:
978-83-01-17335-7
-
Redaktor:
Błaszak Czesław