Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Jan Tropiło,Leszek Kiszczak,
Waga produktu: 0.360 kg
EAN: 8389503425
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Wieś Jutra

Warszawa 2007, wyd. 1, format 170 x 240, objętość 115 str., oprawa twarda
Podręcznik przeznaczony jest dla lekarzy weterynarii oraz studentów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW, którzy w ramach przedmiotu „Higiena zwierząt rzeźnych i mięsa” zaznajamiają się z badaniem i oceną mięsa zwierząt łownych, oraz w ramach przedmiotu fakultatywnego – „Choroby zwierząt łownych” – pogłębiają swoją wiedzę z tego zakresu. Adresowany jest również do myśliwych, którzy zobligowani są Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 29 grudnia 2006 r. w sprawie przeprowadzenia szkolenia myśliwych (Dz. U. Nr 5, poz. 309 z 2007 r.) do wystawienia oświadczenia i przeprowadzenia oględzin tuszy odstrzelonego zwierzęcia.
Zawarte w podręczniku informacje ograniczono tylko do najpotrzebniejszych lekarzom pracują cym w zakładach skupu i przetwórstwa dziczyzny oraz badającym żywą zwierzynę drobną na wywóz za granicę.

Prawodawstwo dotyczące ochrony przyrody i łowiectwa Terminologia łowiecka Miejsce w systematyce i biologia zwierząt łownych Pozyskiwanie i badanie żywych zwierząt łownych przeznaczonych do wywozu za granicę Określanie płci Określanie wieku Postępowanie z ubitą zwierzyną na łowisku i w czasie transportu Ogólne zasady pozyskania zwierzyny Postępowanie ze zwierzyną grubą Postępowanie ze zwierzyną drobną Organizacja skupu ubitej zwierzyny Szczegółowe przepisy do Rozporządzenia (WE) Nr 853/2004 i 854/2004, ustawy oraz Rozporządzeń MRiRW Sekcja IV: Mięso zwierząt łownych (dziczyzna) Załączniki Badanie lub oględziny dziczyzny Akty prawne dotyczące badania dziczyzny Ogólne zasady badania dziczyzny Szczegółowe badanie dziczyzny Ocena sanitarno-weterynaryjna dziczyzny Rozdział V: decyzje w sprawie mięsa Wady tuszy najczęściej spotykane przy badaniu sanitarno-weterynaryjnym Zwierzyna padła i odstrzał pozorowany Brak wypatroszenia lub wadliwy wstępny rozbiór ubitej zwierzyny Chudość i wychudzenie Zapach substancji obcych Zapach płciowy Zanieczyszczenia tuszy Uszkodzenia postrzałowe tuszy Rozpad autolityczny (przenikliwa kwaśna fermentacja, zaparzenie) Gnicie mięsa Zanieczyszczenia pierwiastkami toksycznymi tkanek zwierząt łownych Częściej spotykane choroby zwierząt łownych i stosowana przy nich ocena dziczyzny Choroby wirusowe Choroby bakteryjne Choroby wywołane przez grzyby Choroby pasożytnicze wywołane przez pierwotniaki Choroby pasożytnicze wywołane przez przywry Choroby pasożytnicze wywołane przez wągry tasiemców Choroby pasożytnicze wywoł ane przez nicienie Inwazje pasożytnicze płuc Inwazje pasożytnicze przewodu pokarmowego Choroby pasożytnicze wywołane przez pajęczaki Choroby pasożytnicze wywołane przez owady Literatura źródłowa i uzupełniająca

Książka

  • Autor: 

    Jan Tropiło,Leszek Kiszczak

  • ISBN: 

    83-89503-42-5

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...