Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Manfred Oskar Lorke, Gugołek Andrzej
Waga produktu: 0.167 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788372995858
Wysyłka od: 9.00 PLN

W opracowaniu przedstawiono niezbędną wiedzę z zakresu hodowli zwierząt amatorskich i towarzyszących m. in. króliki domowe i miniaturowe, chomiki, świnki, myszy i szczury, koszatki, myszoskoczki, szynszyle, egzotyczne gatunki gryzoni.

Książka, którą oddajemy do rąk Czytelników, powstała na podstawie wykładów akademickich opracowanych przez zespół autorów — pracowników naukowych Wydziału Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Ma- zurskiego w Olsztynie.

Postęp cywilizacyjny w sposób naturalny oddala współczesnego człowie­ka od bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Co daje się zauważyć, również brać studencka wykazuje się coraz mniejszą wiedzą ogólną o przyrodzie, zwłaszcza ożywionej, którą jest świat otaczających nas zwierząt. By odpo­wiedzieć na odczuwalną potrzebę bliższego kontaktu z przyrodą i by wypeł­nić powstałą lukę w procesie nauczania, autorzy przygotowali tę właśnie publikację.

W opracowaniu przedstawiono niezbędną wiedzę z zakresu hodowli zwierząt amatorskich i towarzyszących. Omówiono cele amatorskiej hodowli zwierząt, walory obcowania ze zwierzętami oraz zasady chowu i hodowli kilkunastu gatunków najczęściej spotykanych w warunkach domowych. Po książkę mogą zatem sięgnąć studenci kształcący się w zakresie podstawowej wiedzy o tych zwierzętach, jak również amatorzy podejmujący się ich hodowli w celach hobbystycznych, a także dla zaspokojenia potrzeb psychicznych. Równie ważne są cele terapeutyczne (animoterapia), którym służy bezpo­średnie obcowanie ze zwierzętami.

Autorzy są świadomi, że nie wszystkie zagadnienia zostały tu omówione, a niektóre zaznaczono jedynie hasłowo. Umieszczony po każdym rozdziale wykaz piśmiennictwa umożliwia dotarcie do literatury źródłowej, a tym sa­mym pozwala na pogłębienie i poszerzenie zdobytej wiedzy. Zamieszczone barwne fotografie podnoszą walor edukacyjny i poznawczy książki.
Manfred Oskar Lorek Andrzej Gugołek  

Przedmowa I.Znaczenie zwierząt amatorskich i towarzyszących w życiu człowieka (Manfred Oskar Lorek) II.Uniwersalne króliki domowe (Andrzej Gugolek) III.Króliki miniaturowe (Andrzej Gugolek) IV.Chomiki w domu (Manfred Oskar Lorek) V.Świnki morskie — goście zza morza (Manfred Oskar Lorek) VI.Myszy i szczury rasowe (Manfred Oskar Lorek) VII.Koszatniczki czy koszatki? (Andrzej Gugolek) VIII.Myszoskoczki - miniaturowe kangury (Andrzej Gugolek) IX.Szynszyle - andyjskie gryzonie (Andrzej Gugolek) X.Rzadko spotykane egzotyczne gatunki gryzoni (Andrzej Gugolek) XI.Tchórzofretki w warunkach domowych (Andrzej Gugolek) XII.Szop pracz i jego krewniacy (Andrzej Gugolek) XIII.Koty - idealne zwierzęta domowe (Katarzyna Kłeczek) XIV.Psy domowe (Wojciech Kozera) XV.Organizacja hodowli psów rasowych w Polsce i na świecie (Wojciech Kozera). XVI.Zwierzęta w badaniach naukowych (Tomasz Mituniewicz)

Parametry

 • ISBN: 

  9788372995858

 • Tytuł: 

  Zwierzęta amatorskie i towarzyszące

 • Autor: 

  Manfred Oskar Lorke

 • Redaktor: 

  Gugołek Andrzej

 • Rok wydania: 

  2008

 • Numer wydania: 

  1

 • Liczba stron: 

  88

 • Szerokość produktu: 

  16.5

 • Wysokość produktu: 

  23.5

 • Okładka: 

  miękka

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...