Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: David DeGrazia, Polak Paulina
Waga produktu: 0.200 kg
EAN: 9788376881416
Wysyłka od: 8.00 PLN
Wydawca: Nomos

2014, wydanie 1, format 120 x 195, objętość 184 str., oprawa miękka

Czy zwierzęta posiadają prawa osobiste? Jeżeli tak, to jakie następstwa niesie za sobą ten fakt? Jak wygląda życie psychiczne zwierząt i jak należy rozumieć ich dobro? David DeGrazia udziela odpowiedzi na te pytania, a następnie bada ich konsekwencje dla sposobu w jaki traktujemy zwierzęta. Kontekstem jego rozważań są nasze zwyczaje żywieniowe, ogrody zoologiczne i doświadczenia naukowe.

W ramach tak zwanego szowinizmu gatunkowego (speciesism) nauczyliśmy się usprawiedliwiać krzywdę zwierząt względami ekonomii. Hodowane przemysłowo zwierzęta doznają ogromnych cierpień tylko dlatego, że tak jest taniej. W tym kontekście zawarta w książce dyskusja nad moralnym statusem zwierząt staje się niezwykle istotna.

Jest to idealne wprowadzenie do zagadnienia. David DeGrazia napisał znakomitą rzecz, przedstawiając kluczowe problemy w wyważony sposób. Uczynił to w opracowaniu, które jest krótkie i dobrze się czyta.

Prof. Peter Singer
Uniwersytet Princeton

Jestem zdania, że książkę można z całym przekonaniem polecić jako przystępne i zasługujące na uwagę opracowanie, kompetentnie popularyzujące problematykę etycznego statusu zwierząt. Jest to praktycznie pierwsze tego rodzaju opracowanie na rynku polskim, wypełniające dotkliwą lukę i przyczyniające się do zainteresowania polskich czytelników problematyką etyki traktowania zwierząt.

Dr hab. Tomasz Pietrzykowski
Uniwersytet Śląski w Katowicach

Przedmowa i podziękowania 1. Wprowadzenie 2. Status moralny zwierząt 3. Jakie są zwierzęta 4. Krzywdy cierpienia, zamknięcia i śmierci 5. Jedzenie mięsa 6. Trzymanie zwierząt w domach i ogrodach zoologicznych 7. Doświadczenia na zwierzętach Bibliografia, źródła i propozycje dalszej lektury Spis ilustracji Indeks

Książka

  • Autor: 

    David DeGrazia

  • ISBN: 

    978-83-7688-141-6

  • Redaktor: 

    Polak Paulina

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...