Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Wingfield Wayne E.
Waga produktu: 1.200 kg
EAN: 8372441553
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: SGGW

Warszawa 2004, wydanie 2, format 175 x 245, objętość 644 str., oprawa twarda

W okresie ostatnich kilku lat medycyna weterynaryjna nagłych przypadków i stanów zagrożeń życia stała się ważną specjalnością, obejmującą takie dziedziny jak interna, chirurgia, anestezjologia i onkologia. Nagłe przypadki są najczęstszą przyczyną zwracania się właścicieli zwierząt o pomoc do placówek weterynaryjnych. W tej specjalności umiejętności łączą się ze zdolnością do właściwej oceny, rozpoznania i leczenia, często w bardzo krótkim czasie i przy minimalnej liczbie danych diagnostycznych. Pierwszym krokiem umożliwiającym przetrwanie w chaotycznej atmosferze, towarzyszącej pracy w oddziałach leczenia nagłych przypadków, jest znajomość właściwych pytań i odpowiedzi, z jakimi rutynowo spotyka się lekarz weterynarii.

Seria Pytania i odpowiedzi od dł uższego czasu jest standardowym źródłem informacji w licznych specjalnościach medycyny ludzkiej. Teraz książka Pytania i odpowiedzi w medycynie weterynaryjnej nagłych przypadków dołączyła do rzędu tych publikacji i staje się źródłem wiedzy, z którego mogą korzystać lekarze weterynarii. Znane jest zapotrzebowanie na tego rodzaju publikacje wśród studentów, doktorantów, praktykujących lekarzy weterynarii i pracowników wydziałów weterynaryjnych. Zbyt często trzeba było szukać danych w tomach książek, żeby uzyskać niezbędne informacje. W celu rozwiązania tego problemu wybraliśmy najważniejsze dane i prezentujemy je przez serie kluczowych pytań i odpowiedzi, które często mogą pojawić się w medycynie nagłych przypadków i stanów zagrożeń życia.

Nauczanie studentów i dokształcanie lekarzy weterynarii dokonuje się przez zadawanie pytań. Umiejętność zadawania właściwych pytań i udzielania odpowiedzi na nie jest tajemnicą ich sukcesu. Nikt nie może nauczyć się medycyny, koncentrując się tylko na podstawowych informacjach. Pacjent weterynaryjny przedstawia sobą cały zespół problemów, do których trzeba się odnieść od razu. Ta książka obejmie więc znaczną liczbę zagadnień, które mogą pojawiać się w trakcie leczenia nagłych przypadków w oddziałach intensywnej terapii i w lecznicach weterynaryjnych. 

1. Zagrażające życiu nagłe przypadki 2. Uraz 3. Powszechnie występujące dolegliwości 4. Nagłe przypadki okulistyczne 5. Nagłe przypadki zaburzeń oddychania 6. Nagłe przypadki zaburzeń krążenia 7. Nagłe przypadki onkologiczne i hematologiczne 8. Nagłe przypadki neurologiczne 9. Nagłe przypadki zaburzeń metabolicznych 10. Ostre stany układu pokarmowego 11. Ostre stany układu rozrodczego 12. Ostre stany układu moczowego 13. Toksykologia n14. Zabiegi wykonywane w nagłych przypadkach DODATEK. Leki stosowane w nagłych przypadkach

Książka

  • ISBN: 

    83-7244-155-3

  • Redaktor: 

    Wingfield Wayne E.

Inne produkty z tej serii:

W okresie od 20.06.2024 do 13.07.2024
  jesteśmy na urlopie :)

 

Zamówienia przyjęte w tych
dniach 
zostaną wysłane
do Państwa po 13.07.