Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Jaggy Andre, Andrzej Pomianowski
Waga produktu: 0.650 kg
EAN: 9788389896681
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Łódź 2007, wydanie 1, format 205 x 277, objętość 624 str., oprawa twarda
Atlas i podręcznik neurologii małych zwierząt to imponujące w swej treści, jak i formie, opracowanie z zakresu neurologii psów i kotów. Jego redaktorem jest André Jaggy, profesor neurologii i neurochirurgii zwierząt na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Bernie w Szwajcarii. W tworzeniu podręcznika uczestniczył zespół 39 specjalistów z 7 krajów (Francji, Finlandii, Niemiec, Szwajcarii, USA, Włoch i Wielkiej Brytanii).
Autorzy dzielą się z Czytelnikiem rozległą wiedzą na temat rozpoznawania i leczenia chorób neurologicznych u psów i kotów, popierając swoje poglądy licznymi zdjęciami przypadków klinicznych, ilustracjami, schematami, rentgenogramami oraz obrazami uzyskanymi przy zastosowaniu tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.
Podręcznik podzielony jest na dwie części: pierwsza przedstawia szczegółowo przebieg badania neurologicznego, zawiera również informacje dotyczące neuropatologii ogólnej oraz opis badań uzupełniających (takich jak badania laboratoryjne, elektrodiagnostyka i neuroradiologia), niezbędnych do przeprowadzenia diagnostyki neurologicznej. W tej części opisano również najważniejsze obszary neurochirurgii oraz podstawy genetyki układu nerwowego i akupunktury.
W drugiej części omówione zostały choroby poszczególnych pięter układu nerwowego, począwszy od jego części obwodowej, a skończywszy na ośrodkowym układzie nerwowym.
Uzupełnieniem podręcznika jest płyta CD.

1. Badanie neurologiczne małych zwierząt 2. Neuropatologia 3. Choroby genetyczne i predyspozycje rasowe 4. Badania laboratoryjne 5. Anestezjologia 6. Diagnostyka obrazowa w chorobach neurologicznych 7. Elektrodiagnostyka 8. Rehabilitacja 9. Neurofarmakologia 10. Neurochirurgia 11. Akupunktura 12. Obwodowy układ nerwowy i mięśnie 13. Rdzeń kręgowy 14. Narząd przedsionkowy 15. Móżdżek (cerebellum) 16. Pień mózgu 17. Mózg 18. Zaburzenia w zachowaniu 19. Parazytologia chorób neurologicznych u psów i kotów Załącznik 1. Choroby specyficzne dla rasy Załącznik 2. Lista neurologicznych chorób dziedzicznych u psów Załącznik 3. Lista neurologicznych chorób dziedzicznych u kotów Załącznik 4. Leki Załącznik 5. Epidemiologia Indeks

Książka

  • Autor: 

    Jaggy Andre

  • ISBN: 

    978-83-89896-68-1

  • Redaktor: 

    Andrzej Pomianowski

Inne produkty z tej serii: