Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: ,
Waga produktu: 0.350 kg
Wysyłka od: 7.00 PLN
Wydawca: PWRiL

Warszawa 2009, wydanie 1, format 165 x 230, objętość 302 str., oprawa miękka
Choroby zakaźne i pasożytnicze oraz zakażenia, które przenoszą się w sposób naturalny ze zwierząt kręgowych na człowieka, stwarzają zagrożenie dla zdrowia, często też i dla życia ludzi. Znajomość tych chorób, dróg transmisji czynnika zoonotycznego od zwierzęcia do człowieka, sposobów profilaktyki jest konieczna. Wiedzę na te tematy dostarczy ten podręcznik opracowany przez grono specjalistów, wykładowców uniwersyteckich z zakresu mikrobiologii i immunologii, chorób zakaźnych zwierząt, zoonoz i epidemiologii weterynaryjnej. Jest on przeznaczony dla osób z grup wysokiego ryzyka, jakimi są lekarze weterynarii, zootechnicy, personel obsługujący zwierzęta gospodarskie i futerkowe, właściciele zwierząt towarzyszących oraz pracownicy ogrodów zoologicznych i laboratoriów diagnostycznych. Będzie on też pomocny lekarzom medycyny, diagnozującym i leczącym zoonozy.
W podręczniku tym, oprócz podstawowych informacji z epidemiologii, profilaktyki i zwalczania chorób odzwierzęcych, omówiono szczegółowo najczęściej spotykane zoonozy, podając ich występowanie, przyczyny, objawy u zwierząt i człowieka, źródła zakażenia i rezerwuar zarazka, sposoby ochrony oraz obowiązujące ustawodawstwo medyczne i weterynaryjne. Zwrócono też uwagę na nowo pojawiające się zoonozy i ksenozoonozy oraz na możliwość wykorzystania przez terrorystów niektórych chorób odzwierzęcych jako broni biologicznej.

1. Historycznie o zoonozach 2. Ogólna charakterystyka chorób odzwierzęcych 3. Przegląd zoonoz 4. Nowo pojawiające się zoonozy 5. Płuco hodowcy drobiu 6. Możliwość wykorzystania chorób odzwierzęcych jako broni biologicznej

Książka

  • ISBN: 

    978-83-09-01035-7