Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Frances Barr,Lorrie Gaschen,
Waga produktu: 1.200 kg
EAN: 978837579223
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Ultrasonografia jako metoda diagnostyki obrazowej cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród lekarzy weterynarii. Nie wyobrażamy sobie dziś poważnej lecznicy czy kliniki weterynaryjnej, która nie korzysta z diagnostyki ultrasonograficznej, ponieważ jest to metoda nieinwazyjna, tania w eksploatacji i wszechstronna.

Nauka ultrasonografii opiera się na dwóch filarach: wiedzy teoretycznej i doświadczeniu uzyskanym w trakcie wykonywania badań. Liczą się zatem teoria i lata praktyki.

Badanie ultrasonograficzne u psów i kotów jest cennym podręcznikiem zarówno dla lekarzy weterynarii, jak i studentów, ponieważ w przejrzysty sposób wprowadza w tajniki badania USG, przedstawia opisy wielu ciekawych przypadków i pomaga usystematyzować zdobyte doświadczenie, stając się tym samym prawdziwym kompendium wiedzy dla wszystkich zainteresowanych tym tematem. Gwarantem jakości są nazwiska Autorek, znanych w świecie specjalistek z zakresu diagnostyki obrazowej.

Wspaniałym dodatkiem jest płyta DVD, na której znajdują się filmy wideo, ukazujące prawidłowe i zmienione narządy w badaniu ultrasonograficznym.

Dr n. wet. Wojciech Atamaniuk
Badanie ultrasonograficzne u psów i kotów to wyjątkowo przystępny podręcznik z zakresu diagnostyki obrazowej małych zwierząt. Jest bogato ilustrowany obrazami prezentującymi prawidłową budowę narządów i zestawionymi ze skanami zmian patologicznych. Autorzy książki porównują wartość badania ultrasonograficznego z badaniem RTG i tomografią komputerową. Ukazują zalety i wady technik obrazowania wykorzystywanych w diagnostyce. Szczególną wartość stanowią zamieszczone  opisy obrazów ultrasonograficznych właściwych dla prawidłowych organów zestawione z opisami stanów chorobowych. Ruchomy obraz jest istotą badania ultrasonograficznego i interpretacji jego wyników, dlatego istotnym atutem podręcznika jest dołączona płyta DVD zawierająca filmy, uzupełniające treści zawarte w poszczególnych rozdziałach. Nowoczesny układ podręcznika sprzyja efektywnej nauce ultrasonografii małych zwierząt. Z tego też względu warto go polecić zarówno lekarzom weterynarii, jak i studentom wydziałów medycyny weterynaryjnej.

dr hab. n. wet. Roman Aleksiewicz
przewodniczący Sekcji Diagnostyki Obrazowej PSLWMZ
Badanie ultrasonograficzne u psów i kotów to:
•    kompleksowe omówienie fizycznych podstaw ultrasonografii, zasad wyboru sprzętu i głównych pojęć z zakresu obrazowania;
•    opis poszczególnych narządów z praktycznymi wskaz& oacute;wkami dotyczącymi wykonania badania;
•    przedstawienie stanów anatomicznie prawidłowych i objętych procesem chorobowym;
•    zalecenia dotyczące sprzętu i technik używanych do pobierania próbek tkanek, umożliwiających polepszenie specyfiki badań ultrasonograficznych przy wykrywaniu różnych nieprawidłowości;
•    wyjątkowy zbiór filmów (klipów)  ukazujących przebieg badania USG w poszczególnych przypadkach klinicznych.

Książka

 • Autor: 

  Frances Barr,Lorrie Gaschen

 • Format: 

  203 x 277

 • ISBN: 

  978-83-7579-223,2

 • Liczba stron: 

  288

 • Oprawa: 

  Twarda

 • Rok wydania: 

  2012

 • Wydanie: 

  1

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...