Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: RAFAŁ SAPIERZYŃSKI,
Waga produktu: 0.500 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788375793055
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Łódź 2014, wydanie 1, format 165 x 240, objętość  str., oprawa miękka

Atlas cytologii psów i kotów. Wybrane przypadki kliniczne to przejrzysta i napisana łatwym językiem prezentacja możliwości, jakie daje mikroskopowe badanie komórek pobranych od pacjentów lecznic weterynaryjnych.

W pierwszej części opracowania zaprezentowano ogólne informacje dotyczące wskazań do przeprowadzenia badania cytologicznego, metod pobierania materiału, wykonywania rozmazów i przygotowywania preparatów do obserwacji mikroskopowej. Przedstawiono także przykłady obrazów mikroskopowych, które obserwuje się w przebiegu powszechnie występujących różnorodnych stanów zapalnych i rozrostów nowotworowych.

W drugiej części w oparciu o bogatą ikonografię zaprezentowano przypadki kliniczne, w których badanie cytopatologiczne umożliwiło postawienie precyzyjnego rozpoznania lub rozpoznanie takie znacznie ułatwiło. Książka co prawda nie wyczerpuje obszernych zagadnień z zakresu cytologii klinicznej, bez wątpienia dowodzi przydatności omawianej metody diagnostycznej w codziennej pracy lekarza weterynarii, szczególnie w przypadkach chorób skóry i guzów nowotworowych. Z uwagi na fakt, że pacjenci z problemami dermatologicznymi i onkologicznymi stanowią dużą grupę pacjentów, znajomość cytopatologii staje się nieodzowną częścią warsztatu każdej lecznicy dla zwierząt.

W prezentacji poszczególnych przypadków znajdują się:

  • informacje o każdym pacjencie dotyczące wywiadu, historii choroby, objawów klinicznych oraz wyników wykonanych badań dodatkowych uzupełnione rycinami z przeprowadzonych badań obrazowych,
  • wskazania do przeprowadzenia badania cytologicznego i opis metod pobrania materiału,
  • liczne kolorowe ryciny dokumentujące obraz mikroskopowy wraz z ich wyczerpującym opisem,
  • rozpoznanie cytologiczne ze zwięzłym i treściwym komentarzem.
Konsultacja naukowa: dr hab. Wojciech Bielecki

Książka

  • Autor: 

    RAFAŁ SAPIERZYŃSKI

  • ISBN: 

    978-83-7579-305-5

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...