Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Maciej Janeczek, Aleksander Chrószcz, Tomasz Ożóg, Norbert Pospieszny,
Waga produktu: 0.700 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: PWRiL

Warszawa 2012, wydanie 1, format 175 x 245, objętość 464 str., oprawa twarda

 Autorzy przybliżają czytelnikom m.in. przejście od Antyku do Średniowiecza, a następnie przyczyny regresu nauk w Średniowieczu i ich erupcję w Odrodzeniu. Uwagę poświęcono również osobom niezwiązanym bezpośrednio z weterynarią – Marsilio Ficino, Goethemu, Paracelsusowi czy Miguelowi Serveto, bez których postęp w nauce, w tym w naukach biologicznych, nie byłby możliwy.
Poruszono również zagadnienia związane z etyką i deontologią oraz współczesnymi problemami dotyczącymi ochrony zwierząt i środowiska. Lekarz weterynarii, jako osoba blisko związana ze zwierzętami, powinien odgrywać i na tym polu właściwą rolę. Niepokojące jest to, że kwestie ochrony i praw zwierząt omawiane są najczęściej przez biologów, lekarzy, etyków i bioetyków, ale bez udziału lekarzy weterynarii, a przecież to oni wiedzą w praktyce najwięcej o cierpieniu zwierząt i relacjach człowiek – zwierzę.
Autorzy wykorzystali fragmenty swoich artykułów zamieszczonych w czasopismach „Medycyna Weterynaryjna” i „Życie Weterynaryjne” oraz  rozdziałów monografi i „Dawna medycyna i weterynaria militarna” [102].

Książka adresowana jest przede wszystkim do studentów medycyny weterynaryjnej i lekarzy weterynarii, ale autorzy mają nadzieję, że wzbudzi ona także zainteresowanie miłośników innych dziedzin nauki.

1. Udomowienie i zwierzęta domowe – narodziny weterynarii 2. Medycyna i weterynaria w mitologii egipskiej i greckiej 3. Starożytność 4. Średniowiecze 5. Daleki Wschód 6. Ku czasom nowożytnym 7. Weterynaria na ziemiach polskich 8. Czasy nowożytne 9. Szkolnictwo weterynaryjne w Europie 10. Choroby zakaźne i ich zwalczanie 11. Ubój, rzeźnie i nadzór nad surowcami pochodzenia zwierzęcego 12. Ochrona zwierząt i środowiska naturalnego 13. Podstawy deontologii i nowy status zwierząt

Książka

  • Autor: 

    Maciej Janeczek, Aleksander Chrószcz, Tomasz Ożóg, Norbert Pospieszny

  • ISBN: 

    978-83-09-01049-4

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...