Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Marcin Szczepanik, Piotr Wilkołek,
Waga produktu: 0.700 kg
EAN: 9788361190912
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Elamed

„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.”
Jóżef Piłsudski
Przedmowa:
Dlaczego na motto naszej książki wybraliśmy słowa Józefa Piłsudskiego? Otóż motto to oddaje jak najbardziej trafnie strategie walki z atopią i atopowym zapaleniem skóry.
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo– często pierwsza obrana przez nas strategia może nie przynieść oczekiwanego rezultatu. Może popełniliśmy błąd w rozpoznaniu i padliśmy ofiarą mimikry, jakże częstej w przypadku chorób skóry? Może wraz z atopią występują inne dermatozy alergiczne lub powikłania wymagające innego niż standardowe leczenie, w końcu może źle dla danego przypadku dobraliśmy czas leczenia i dawki leków. Nie należy poddawać się po pierwszym niepowodzeniu w czasie walki z atopią, próbować innych strategii działania, które umożliwią nam triumf nad chorobą.
Zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska. Ta druga cześć motta równie trafianie opisuje walkę z chorobą. Atopia i atopowe zapalenie skóry są procesami dynamicznymi. Wszak jest to skłonność do uczulania się na alergeny środowiskowe, skłonność która powoduje, że ilość i jakość alergenów, na które zwierze się uczula nie jest stała. Chorobie towarzyszą powikłania, które w różnych okresach roku mogą nasilać proces chorobowy. Pamiętajmy też o zasadzie, by po pierwsze nie szkodzić, zawsze należy dążyć do takiego indywidualnego dobrania leczenia, by leków było jak najmniej, podawane były one jak najrzadziej i jak w najniższych dawkach. U zwierzęcia z atopią zawsze jest coś do zrobienia i zawsze pozostaje ono pod naszą opieką. W atopii wygrywamy bitwy ale wojna z chorobą trwa całe życie zwierzęcia.
Autorzy

Wprowadzenie Mechanizmy atopii Kliniczne aspekty AZS u psów Podstawowe zasady diagnostyki atopowego zapalenia skóry u psów Leczenie AZS Atopia i atopowe zapalenie skóry u kotów Atopia koni

Książka

 • Autor: 

  Marcin Szczepanik, Piotr Wilkołek

 • Format: 

  162 x 240

 • ISBN: 

  978-83-61190-91-2

 • Liczba stron: 

  198

 • Oprawa: 

  Twarda

 • Rok wydania: 

  2016

 • Wydanie: 

  2

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

W okresie od 20.06.2024 do 13.07.2024
  jesteśmy na urlopie :)

 

Zamówienia przyjęte w tych
dniach 
zostaną wysłane
do Państwa po 13.07.