Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Waldemar Mioduszewski,
Waga produktu: 0.400 kg
EAN: 9788385038238
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: HOŻA

Warszawa 2007, wydanie 1, format 147 x 207, objętość 120 str., oprawa miękka
Celem niniejszej publikacji jest przedstawienie roli i funkcji stawów oraz podanie podstawowych informacji dotyczących planowania, budowy i użyt­kowania tego typu obiektów.
Pod pojęciem „staw" rozumie się niewielki zbiornik wodny, o powierzch­ni od kilkuset metrów kwadratowych do kilkunastu hektarów. Zazwyczaj jest to płytki zbiornik zasilany wodami gruntowymi lub przez wody rzeczne. Może to być również zbiornik powstały na skutek przegrodzenia doliny i ko­ryta rzeki budowlą piętrzącą.
Publikacja ta nie obejmuje takich zbiorników, jak „oczka wodne" w ozdobnych ogrodach i parkach, które często zasilane są wodami z sieci wodociągowej. Pominięto tu również całą problematykę budowy i eksplo­atacji towarowych staw& oacute;w rybnych. Oba te zagadnienia posiadają bogatą literaturę przedmiotu.
Niniejszą książkę kierujemy do tych czytelników, którzy chcą wybudować staw (niewielki zbiornik wodny), którego zasilanie oparte jest na gromadze­niu wód naturalnych. Omówiono stawy kopane jak i zbiorniki zaporowe, które w wielu przypadkach mogą być wykonane sposobem gospodarczym, a ich użytkowanie nie wymaga powoływania specjalnych służb eksploata­cyjnych.
 

Książka

  • Autor: 

    Waldemar Mioduszewski

  • ISBN: 

    978-83-85038-23-8

Inne produkty z tej serii: