Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Beata Peitz,Leopold Peitz,
Waga produktu: 0.300 kg
EAN: 9788372437396
Wysyłka od: 9.00 PLN
Wydawca: RM

Warszawa 2009, wydanie 1, format 165 x 235, objętość 96 str., oprawa miękka

Książka zawiera najważniejsze informacje o najlepszych do hodowli rasach kur oraz warunkach prowadzenia hodowli – w tym także lokalizacji i budowy kurnika oraz wybiegu. W poradniku omówiono również zagadnienia karmienia kur i odpowiednich mieszanek paszowych oraz sposobu wychowu piskląt. Opisano też choroby najczęściej atakujące te ptaki – ich rozpoznanie i sposoby leczenia.

W książce znajdziesz informacje na temat: jaka rasa jest odpowiednia do hodowli; organizacji hodowli zgodnej z wymaganiami ochrony zwierząt; lokalizacji, budowy i wyposażenia kurnika i wybiegu; karmienia kur i odpowiednich mieszanek paszowych; rodzajów lęgów i sposobów wychowu piskląt; produktów, takich jak jajka i mięso oraz rozpoznawania chorób, zapobieganiu im oraz ich leczenia.

Książka jest adresowana do wszystkich, którzy zakładają hodowlę kur do celów użytkowych, ale także do tych, którym sprawia radość hodowanie tych pięknych ptaków do celów ozdobnych.

Utrzymanie zwierząt użytkowych Potrzeby i odpowiedzialność Zwierzęta użytkowe to nie przytulanki Środowisko naturalne Obowiązki prawne Właściwości i potrzeby Jaka rasa jest najlepsza do hodowli? Szczegóły budowy Zachowania Miejsce hodowli Kurnik Lokalizacja Materiał budowlany Budowa Klimat Wyposażenie Wybieg Podstawowe zasady ukształtowania wybiegu dla kur Żywienie Jak kura je i trawi? Przyjmowanie pokarmu Zapotrzebowanie na pokarm i skład pokarmu Zapotrzebowanie na wodę Potomstwo Jajo wylęgowe Zapłodnienie Wybór jaj wylęgowych Składowanie jaj wylęgowych Sposoby wylęgu Prześwietlanie jaj Wylęg naturalny - pytania i odpowiedzi Wylęg sztuczny - pytania i odpowiedzi Obracanie jaj Klucie Klucie - pytania i odpowiedzi Odchów Odchów naturalny Odchów sztuczny Młode koguty i i młode kurki Zdrowa czy chora? Opieka zdrowotna Rozpoznawanie objawów Choroby i ich leczenie Zaburzenia nieśności Skaleczenia Zatrucia Produkty Wszystko o jajku Budowa jaja kurzego Jak powstaje jajko Skład jajka Prawidłowe składowanie jaj Jakość jajka Są jeszcze pytania? Zagadnienia użytkowe Słowo na temat salmonelli Tucz młodych zwierząt Tucz starych zwierząt Ubój Informator Literatura dodatkowa Podziękowania Źródła zdjęć Opis wybranych ras

Książka

  • Autor: 

    Beata Peitz,Leopold Peitz

  • ISBN: 

    978-83-7243-739-6

Inne produkty z tej serii: