Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: CHERRY HILL,
Waga produktu: 0.550 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788375797534
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Każda chwila, którą spędzasz z koniem, stanowi okazję, żeby nauczyć go dobrych nawyków i rozwinąć jego szacunek do ciebie, zaufanie i chęć do współpracy. Wszystkie konie potrzebują nauki i treningu w postaci pracy z ziemi, która ma za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo zarówno w stajni, ujeżdżalni i na padoku, jak  podczas jazdy w terenie.

Kolekcja 101 ćwiczeń z ziemi autorstwa Cherry Hill poprowadzi ciebie i twojego konia od schwytania przywołania go na padoku  przez lonżowanie, ustępowanie od nacisku, skręcanie, odczulanie, cofanie,  pracę na długich wodzach z ziemi po pracę na przeszkodach i wiele innych czynności.  Wszystkie ćwiczenia są przedstawione krok po kroku, żebyś mógł do nich wrócić podczas pracy z ziemi.  Każde ćwiczenie ma jasno określone cele, warianty i opis problemów, które mogą często występować przy jego wykonywaniu, do każdego jest też zestaw ilustracji, ułatwiających jego wykonanie. Znajdziesz tu też zestawy ćwiczeń, sprawdzające postępy w szkoleniu.

Wstęp I. BUDOWANIE PODSTAW II. NAWIĄZYWANIE BEZPOSREDNIEGO KONTAKTU - CHWYTANIE I DOTYKANIE Podejście do konia i schwytanie go Zakładanie kantara Zdejmowanie kantara i puszczanie konia wolno Dotykanie całego ciała Dotykanie głowy Dotykanie wrażliwych miejsc III. USTĘPOWANIE OD NACISKU Ustępowanie od nacisku na potylicy - jeden krok Ustępowanie od nacisku na potylicy - przychodzenie Ustępowanie od nacisku na potylicy - opuszczanie głowy Zwrot na przodzie Prowadzenie w stępie Pozycja i strefa osobista Nauka "stój" Skręt po łuku Zgięcie boczne Podnoszenie nóg Układ do wykonywania w ręku z koniem. Wstęp do swobodnego lonżowania Ruszanie naprzód Spowalnianie Stój Uwaga Zwrot do wewnątrz Przejścia kłus - galop Układ do wykonywania na lonżowniku Praca na długiej linie Zatrzymanie i stanie w miejscu Obrót na zewnątrz Cofanie, metoda A Cofanie, metoda B Odesłanie za pomocąnacisku kantara Odesłanie przez prowadzenie Zmiana wygięcia Praca przy ogrodzeniu Układ do wykonywania na długiej linie Dobre maniery z ziemi Dobre maniery podczas karmienia Stanie w miejscu Przesuwanie i ustawianie Podnoszenie nogi za pomocą liny Pozycje dla kowala IV. ODCZULANIE Solo z liną Duet z liną Przerzucanie liny nad głową Dotykanie batem Machanie czaprakiem Kontakt z całym ciałem Osoba w obszarze ślepym Osoba nad koniem Szeleszczące przedmioty Butelki ze spryskiwaczem Mycie wodą z węża Nagły ruch Strój Odczucia wywoływane przez siodło Zakładanie ogłowia Zdejmowanie ogłowia Odpowiadanie na nacisk wędzidła Prowadzenie za wodze Obrót na zewnątrz na wędzidle Przygotowanie do pracy na długich wodzach Niezwykłe zdarzenia Strzyżenie i odkurzanie Pojazdy. Jeszcze więcej pracy w ręku Zwrot na zadzie Side Pass Prowadzenie w kłusie V. LONŻOWANIE NA LINIE I PRACA NA DŁUGICH WODZCH. WSTĘP DO LONŻOWNIA NA LINIE Prawidłowa pozycja do lonżowania Zrównoważony kłus Przejścia w dół z podstawieniem zadu Zatrzymanie prosto i przejęcie kontaktu Zwrot na lonży Przejścia stp - galop Praca na wypinaczach Układ do wykonania na lonży. Wprowadzenie do pracy na długich wodzach z ziemi "Orka" w stępie Zatrzymanie i stanie w miejscu Zmiana zgięcia Prowadzenie z boku Ósemka Cofanie Serpentyna Układ do wykonywania na długich linach VI. PRACA Z PRZESZKODAMI Wąskie przejście i niskie sklepienie Otwieranie i zamykanie bramy Przechodzenie przez rowy i wodę Wyzwania wzrokowe Prowadzenie po niecodziennym podłożu Podążanie Ciągnięcie przedmiotów Noszenie przedmiotów Wysyłanie na przeszkody Cofanie przez przeszkody Tor przeszkód do pokonania w ręku. Połączenie poszczególnych elementów Stanie w miejscu bez wiązania Podchodzenie do ogrodzenia Akceptowanie wyzwań Miękki skok Prowadzenie z grzbietu drugiego konia Prowadzenie do przyczepy i uwiązanie do niej konia Wchodzenie do przyczepy Tor przeszkód do pokonania na długiej linie Manewrowanie między pachołkami Drągi Tor przeszkód do pokonania przez konia prowadzonego na długich linach z ziemi Indeks

Książka

 • Autor: 

  CHERRY HILL

 • Format: 

  210 x 280

 • ISBN: 

  978-83-7579-753-4

 • Liczba stron: 

  256

 • Oprawa: 

  miękka

 • Rok wydania: 

  2019

 • Wydanie: 

  1

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...