Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Christiane Gohl,
Waga produktu: 0.700 kg
EAN: 9788370739263
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Multico

Warszawa 2010, wydanie 1, format 197 x 275, objętość 156 str., oprawa twarda
Jeździectwo to nie tylko dyscyplina sportowa i rodzaj rekreacji, ale także obcowanie z końmi.
Karmienie wierzchowców i sprzątanie stajni jest jego częścią tak samo jak bajeczny galop po ściernisku lub udział w zawodach jeździeckich.
Jest to książka dla wszystkich, którzy lubią konie i chcą się o nich więcej dowiedzieć.
O zachowaniu koni, ich charakterach, upodobaniach i antypatiach, a także o sposobach właściwej ich pielęgnacji.
Nade wszystko jednak książka opisuje, jak ważna jest psychiczna więź jeźdźca z koniem i ich wzajemne zaufanie. Bez tego o współczesnym jeździectwie nie może być mowy!
Z książki tej dowiesz się, jak właściwie stosować pomoce jeździeckie i w jaki sposób działają one na konia. Zapoznasz się też z r& oacute;żnymi stylami jeździectwa i sprzętem jeździeckim.
Lektura obowiązkowa dla początkujących i przyszłych jeźdźców!

Życie z końmi Oto konie Obserwacja – źródło wiedzy o zachowaniu koni Życie w stadzie Sześć zmysłów konia Rumaki ze słońca i wiatru – konie w sagach i legendach Jak koń jest zbudowany? Wszystkie są końmi – a tak się różnią Jak mieszkają konie? Amigo mieszka w klubie jeździeckim Fakir mieszka w stajni otwartej Kim i Pasterka żyją w wiejskim gospodarstwie Koński jadłospis Gdy koń jest chory Obchodzenie się z końmi Przed czyszczeniem Czystość a dobre samopoczucie Dobre zachowanie w kuźni Nauka jazdy konnej – ale gdzie? Szkółki jeździeckie Jazda konna w czasie wakacji Jeździmy w grupie kuców Woltyżerka – gimnastyka na koniu Jeździectwo jako sport szkolny Sprzęt i wyposażenie jeździeckie Czy szata zdobi człowieka? Siodło i kiełzno Jazda konna to porozumienie konia z jeźdźcem Style jazdy Nie dziki, ale z Dzikiego Zachodu – jeździectwo w stylu westernowym Pierwszy słownik Dosiadanie konia Zsiadanie z konia Prawidłowy dosiad Naprzód! Gracja będzie wierzchowcem – szkolenie młodego konia Stój! Kłus Stęp, kłus, galop i... – rodzaje chodów Galop Półsiad Cofanie Ruchy boczne Tańczące konie – ujeżdżenie Jeździectwo pod dachem i na powietrzu Reguły jazdy na ujeżdżalni Wyjazd w teren Dobre maniery w stajni i na pastwisku Meta znaczy zwycięstwo – rajdy długodystansowe Koń tylko dla mnie? Koń pod opieką Proszę o uśmiech! – fotografowanie koni Koń do spółki Pierwszy własny koń Towarzyszka dla Gracji – zakup konia Odznaki jeździeckie w Niemczech – czarno na białym Słowniczek Indeks

Książka

  • Autor: 

    Christiane Gohl

  • ISBN: 

    978-83-7073-926-3

Inne produkty z tej serii: