Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Eckart Meyners,
Waga produktu: 0.300 kg
EAN: 9788375791617
Wysyłka od: 9.00 PLN
Wydawca: Galaktyka

Łódź 2011, wydanie 1, format 145 x 205, objętość 128 str., oprawa miękka

Większość jeżdżących konno skupia się głównie na koniu. Ma przy tym większe bądź mniejsze wyobrażenie o tym, jak koń powinien się poruszać, reagować na ich sygnały i wyglądać, by obserwujący jazdę dobrze ich oceniali. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że to, czego wymagają i oczekują od konia, w 95% zależy od tego, jak oni się zachowują i co się z nimi dzieje, gdy siedzą na koniu.

Ta książka, jako jedna z nielicznych, kładzie nacisk na szkolenie jeźdźca. Pokazuje, jak ważne jest ćwiczenie siebie, aby móc właściwie trenować konia. Autor w sposób klarowny przedstawia ćwiczenia oparte na skali szkolenia zarówno konia, jak i jeźdźca, oraz zwraca uwagę na problemy, jakie należy uwzględnić. Wszystko po to, aby jeździec uczynił swoje zachowanie świadomym środkiem komunikacji z koniem, którego przyszło mu dosiadać i szkolić.

Książka ze wszech miar godna polecenia wszystkim, którzy jazdę konną chcą traktować jako sztukę.

Wstęp Podstawy skali wyszkolenia Skala wyszkolenia konia Skala wyszkolenia jeźdźca Dobór ćwiczeń w oparciu o skalę wyszkolenia Zasady ruchu służące rozwojowi zmiennych i stabilnych przebiegów ruchowych Zasady ćwiczeń Część praktyczna Faza przyzwyczajania jeźdźca w praktyce Pierwsza faza: przyzwyczajanie Ćwiczenia rozładowujące stres i rozluźniające Ćwiczenia gimnastykujące mózg Druga faza: rozwój siły pchającej Rozwijanie poczucia równowagi i rytmu Wykorzystanie ćwiczeń na lonży Inne ćwiczenia rozwijające poczucie równowagi i rytmu Trzecia faza: rozwój siły nośnej Sześciopunktowy program ćwiczeń na koniu Sześciopunktowy program dosiadu a skala wyszkolenia Sześciopunktowy program ćwiczeń w siodle 1. Głowa, szyja i kark 2. Kręgi piersiowe i tułów 3. Odruchy mięśni i ścięgien 4. Staw krzyżowo-biodrowy i ruchliwość miednicy 5. Ruchliwość stawów dużych 6. Koordynacja krosowa i aktywizowanie konia Informacje Bibliografia Indeks

Książka

  • Autor: 

    Eckart Meyners

  • ISBN: 

    978-83-7579-161-7

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...