Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Wacław Pruchniewicz
Waga produktu: 0.600 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788392439226
Wysyłka od: 9.90 PLN

Podręcznik autoryzowany przez Polski Związek Jeździecki
Podręcznik do jazdy konnej poruszający szeroki zakres tematów jeździeckich. Przygotowanie do jazdy, wyposażenie w sprzęt jeździecki, jazda konna, budowa i fizjologia konia, schorzenia, żywienie, to wszystko zebrane jest w jednej książce. Każdy adept sztuki jeździeckiej powinien dokładnie przestudiować jej zawartość.
W każdej dziedzinie, również w szkoleniu jeździeckim zasadniczą rolę odgrywa prawidłowe opanowanie podstaw, gdzie doświadczenia w siodle powinny się przeplatać z bardzo dobrą znajomością teorii. W pierwszej części Akademii Jeździeckiej w przystępny sposób opisane zostały zagadnienia związane ze szkoleniem podstawowym konia i jeźdźca.
Inspiracją do powstania książki, były podręczniki podstawowego wyszkolenia jeździeckiego z Niemiec, Austrii i Szwajcarii, czyli krajów będących niekwestionowanymi potęgami w świecie jeździeckim. W krajach tych dokładna znajomość klasycznej teorii jazdy, zawarta we wspomnianych podręcznikach jest niezbędna do zdawania egzaminu na odznaki i licencje jeździeckie, a także dla kandydatów na kursy sędziowskie. Podobny cel przyświeca "Akademii Jeździeckiej".
Zawarte w niej treści powinni znać instruktorzy jazdy konnej różnych stopni, sędziowie oraz kandydaci na kolejne stopnie Powszechnej Odznaki Jeździeckiej. Dla tych ostatnich ułatwieniem są osobno wydawane zestawy pytań i odpowiedzi dopasowane do poziomu wymagań na odznakę Brązową, Srebrną lub Złotą. Podręcznik skierowany jest również do wszystkich jeżdżących konno, którzy pragną praktykę podbudować solidnymi podstawami teoretycznymi.
Jeździectwo jest sportem nietypowym i skomplikowanym, polega bowiem na ś cisłej współpracy dwóch żywych istot, jakimi są człowiek i koń.
Aby uprawiać ten sport i mieć w nim pozytywne wyniki należy dokładnie poznać zasady, na których opiera się współpraca jeźdźca z koniem.
Na przestrzeni wieków na ten temat napisano wiele rozpraw bardziej lub mniej naukowych. Powstawały szkoły, które z czasem ulegały zasadniczym zmianom wskutek dokładniejszego poznawania praw fizyki, anatomii i psychologii konia oraz wymagań jakie stawiają różnego rodzaju konkurencje jeździeckie, których poziom stale rośnie.

Etyczne podstawy użytkowania konia. 1 Koń 2 Obchodzenie się z koniem 3 Cechy wpływające na użytkowość koni 4 Utrzymanie i żywienie koni 5 Zdrowie konia 6 Wyposażenie konia wierzchowego 7 Przygotowanie do jazdy 8 Zasady zachowania na ujeżdżalni 9 Teoria klasycznej jazdy 10 Wyjazdy w teren 11 Szkolenie podstawowe konia n12 Lonżowanie 13 Powożenie w pigułce 14 Transport koni 15 Bezpieczeństwo i pierwsza pomoc w jeździectwie 16 Organizacja sportu jeździeckiego 17 Historia jeździectwa 18 Hodowla koni w Polsce

Parametry

 • ISBN: 

  9788392439226

 • Tytuł: 

  Akademia Jeździecka część 1

 • Autor: 

  Wacław Pruchniewicz

 • Rok wydania: 

  2013

 • Numer wydania: 

  1

 • Liczba stron: 

  315

 • Szerokość produktu: 

  17

 • Wysokość produktu: 

  24

 • Okładka: 

  twarda

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...