Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Jan Grabowski,Witold Pruski,Stanisław Schuch,
Waga produktu: 1.200 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: PWRiL

Warszawa 2006, wydanie 1, format  170x 240, objętość 622 str., oprawa twarda

W roku 1959 został wydany I tom „Hodowli koni" napisany przez prof. dr. Witolda Pruskiego. Autor omawia w nim historię naturalną koni i ich udomowienia, pokrój, chody i konstytucję, a także przed­stawia opis wszystkich ważniejszych ras i typów koni hodowlanych na świecie.

W tomie II, będącym pracą zbiorową, omówione są zagadnienia doty­czące techniki i użytkowania koni.
Po latach Wydawnictwo oddaje do rąk miłośników i hodowców koni przedruk „Hodowli koni". W odpowiedzi na prośby Czytelników jako pierwszy ukaże się tom II, a dopiero w następnej kolejności tom I. Mamy nadzieję, że pozycja ta, należąca już w tej chwili do klasyki lite­ratury hipologicznej, będzie nadal stanowiła lekturę wszystkich wiel­bicieli koni.

Biologiczne podstawy hodowli i metody jej prowadzenia Rozród Wzrost, rozwój i wychów źrebiąt i młodzieży Żywienie koni Stajnie, pomieszczenia pomocnicze oraz inne budowle Stajnie, pomieszczenia pomocnicze oraz inne budowle Cechy robocze konia i jego praca Trening i próby dzielności koni Użytkowanie koni Organizacje hodowli koni w Polsce Osiągnięcia polskiej hodowli koni na forum międzynarodowym w latach 1800-1960

Książka

  • Autor: 

    Jan Grabowski,Witold Pruski,Stanisław Schuch

  • ISBN: 

    83-09-01771-5

Inne produkty z tej serii: