Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Jerzy Woźniak,
Waga produktu: 0.280 kg
EAN: 9788378818113
Wysyłka od: 9.00 PLN
Wydawca: Buchmann

Warszawa 2013, wydanie 1, format 165 x 210, objętość 112 str., oprawa miekka

Książka zawiera wszystko o rozmnażaniu roślin ogrodowych i domowych, ich rodzaje, sposoby i porady. Dodatkowo wzbogacona jest rysunkami instruktażowymi i zdjęciami.

W tej publikacji nie ma podziału na rośliny doniczkowe uprawiane w mieszkaniach, tarasowe służące do ozdoby tarasów i patio, uprawiane w okazałych donicach i chowane pod dach z nastaniem zimy, oraz rośliny ogrodowe uprawiane w gruncie przez cały rok. W większości wypadków można zastosować identyczne metody rozmnażania, wprowadzanie więc takich podziałów niepotrzebnie zwiększałoby objętość książki oraz prowadziło do częstych powtórzeń opisanych tu metod. Prawdą jest natomiast, że nie wszystkie metody można zastosować u jednego gatunku rośliny. Są takie, u których rozmnażanie generatywne jest trudne, a na efekty czeka się latami, gdyż młode rośliny bardzo wolno rosną. Są też takie, które trudno lub wcale nie rozmnażają się z sadzonek.

Aby nieco ułatwić czytelnikowi dobór odpowiedniej metody, na końcu książki zamieszczone zostały tabele, w których autor podaje najczęściej spotykane gatunki i najkorzystniejsze sposoby ich rozmnażania.

Książka

  • Autor: 

    Jerzy Woźniak

  • ISBN: 

    978-83-7881-811-3

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...