Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: , Selim Kryczyński
Waga produktu: 0.300 kg
Wysyłka od: 7.00 PLN
Wydawca: SGGW

Warszawa 2010, wydanie 2, format 170 x 240, objętość 164 str., oprawa miękka

"Skrypt ten stanowi uaktualnioną wersję poprzedniego, wydanego w 2002 roku, napisanego przez zespół nauczycieli akademickich, pracujących w Katedrze Fitopatologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Opisy poszczególnych chorób zaprezentowane w skrypcie nie zostały zmienione. Zawierają one podstawowe dane, które są niezbędne dla poznania kazdej choroby i stanowią teoretyczne pomoc dla studentów oraz osób, które chciałyby uzyskać elementarne informacje o spotkanych w Polsce chorobach roslin rolniczych oraz niektórych ważnych, wybranych chorobach roślin ogrodniczych.

W drugim wydaniu skryptu podano aktualnie obowiązujące systemy taksonomiczne infekcyjnych czynników chorobotwórczych roślin.

Przy opisie większości chorób aktualizowano dane, dotyczące metody ochrony roślin przed chorobami, zwłaszcza metod chemicznych."

1. Wstęp 2. Choroby powodowane przez wirusy i wiroidy 3. Choroby powodowane przez bakterie 4. Choroby powodowane przez pierwotniaki z gromady Cercozoa 5. Choroby powodowane przez patogeny z gromady Oomycota (królestwo Chromista) 6. Choroby powodowane przez grzyby z gromady Chytridiomycota 7. Choroby powodowane przez grzyby z gromady Ascomycota (workowce) 8. Choroby powodowane przez grzyby z gromady Basidiomycota (podstawczaki) 9. Choroby powodowane przez grzyby mitosporowe (anamorficzne) 10. Alfabetyczny indeks nazw chorób i patogenów

Książka

  • ISBN: 

    978-83-7583-248-8

  • Redaktor: 

    Selim Kryczyński

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...