Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Z. Podbielkowski,B. Sudnik-Wójcikowska,
Waga produktu: 0.990 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: PWRiL

Warszawa 2003, wydanie 1, format 150 x 210, objętość 708 str., oprawa twarda

W stosunku do kolejnych wydań „Słownika roślin użytkowych", obecne wydanie zostało poszerzone o prawie 180 haseł; liczy ich ponad 1400. Zaktualizowano nomenklaturę łacińską rodzin, rodzajów i większości gatunków, uzupełniono nazwy polskie, angielskie (amerykańskie), niemieckie, francuskie i rosyjskie. Unowocześniono opisy wielu gatunków, dodano lub zaktualizowano informacje dotyczące ich zastosowania oraz występowania. Zamieszczono więcej rycin. Uwzględnione zostały też rośliny użytkowe od niedawna zalecane do uprawy. W ciągu 40 lat, jakie upłynęły od pierwszego wydania, zmieniło się ujęcie systematyczne wielu taksonów. Zasadnicza zmiana to wyłączenie z królestwa roślin grzybów i większości glon& oacute;w. Ze względów praktycznych, a poniekąd i tradycyjnych, autorzy postanowili pozostawić ich opisy w słowniku, chociaż nie zostało to uwzględnione w tytule.
„Słownik roślin użytkowych" składa się z trzech części. Część pierwsza -główna, obejmuje hasła opisowe i odsyłacze w układzie alfabetycznym. Każde hasło opisowe jest opatrzone numerem, który będzie wykorzystany w indeksach zamiast numeru strony. Część druga - to indeksy nazw roślin: łacińskich, angielskich, francuskich, niemieckich i rosyjskich, a także indeksy polskich i łacińskich nazw rodzin botanicznych. Wszystkie polskie nazwy roślin (również synonimy) oraz produktów są uwzględnione w odsyłaczach, dlatego nie powtarzamy ich w formie indeksu. W części trzeciej podano podstawową literaturę wykorzystaną przy opracowywaniu kolejnych wydań. Literatura ta stanowi także źródło rycin.

Od autorów Objaśnienie odsyłaczy r Hasta od A do Ż Literatura Indeks łacińskich nazw roślin Indeks angielskich nazw roślin Indeks francuskich nazw roślin Indeks niemieckich nazw roślin Indeks rosyjskich nazw roślin Indeks łacińskich nazw rodzin Indeks polskich nazw rodzin

Książka

  • Autor: 

    Z. Podbielkowski,B. Sudnik-Wójcikowska

  • ISBN: 

    83-09-01772-3

Inne produkty z tej serii: