Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Jacek Zajączkowski, Kazimierz Zajączkowski,
Waga produktu: 0.420 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: PWRiL

Warszawa 2013, wydanie 1, format 170 x 240, objętość 176 str., oprawa miękka

Niniejsza publikacja jest kompleksowym opracowaniem aktualnego stanu wiedzy o zadrzewieniach w Polsce. Autorzy zapoznają czytelnika z podstawową terminologią i historią zadrzewień szczegółowo przedstawiają ich znaczenie ochronne, techniczne, produkcyjne i społeczne, a także opisują zasady zakładania zadrzewień (dobór gatunków, wybór lokalizacji i form przestrzennych, wykonanie projektu technicznego), ich pielęgnacji, ochrony i użytkowania.

Ta unikatowa na polskim rynku książka, przedstawiająca zadrzewienia jako nowoczesny, ekologiczny i tani środek zwiększania stabilności i bogactwa przyrodniczego na większości powierzchni naszego kraju, dostarcza ważnych argumentów w kształtowaniu nowej polityki ekologicznej na obszarach wiejskich.

1. Wprowadzenie 1.1. Wstęp 1.2. Pojęcie zadrzewień 1.3. Klasyfi kacja zadrzewień 2. Funkcje zadrzewień 3. Projektowanie zadrzewień 4. Zakładanie i prowadzenie zadrzewień 4.1. Materiał sadzeniowy do zadrzewień 4.2. Zakładanie zadrzewień 4.3. Pielęgnowanie i ochrona zadrzewień 4.4. Cięcia rębne w zadrzewieniach

Książka

  • Autor: 

    Jacek Zajączkowski, Kazimierz Zajączkowski

  • ISBN: 

    978-83-09-01143-9

Inne produkty z tej serii: