Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: M. Kantorowicz-Bąk,
Waga produktu: 0.200 kg
Wysyłka od: 7.00 PLN
Wydawca: PWRiL

Warszawa 2000, wydanie 1, format 130 x 195, objętość 90 str., oprawa miękka
Mały ogród przydomowy czy działkowy jest marzeniem wielu z nas; namiastką rajskiego ogrodu, gdzie zmęczeni postępujqcq cywilizacją odnajdujemy radość i spokój w obcowaniu z przyrodą.
Dla wielu ludzi działka czy ogród to nie tylko miejsce wypo­czynku, ale również źródło zaopatrzenia rodziny w świeże owo­ce. Zwykle sadzimy po l -2 drzewa lub kilka krzewów owocowych różnych gatunków, tak dobierając odmiany porą dojrzewania, aby zapewnić użytkownikom ciągle świeże owoce - od późnej wiosny do późnej jesieni.
Najważniejszą rolę w naszym klimacie odgrywają jabłonie. Są one najmniej zawodne w plonowaniu i przy odpowiednio dobranych odmianach zapewniają świeże owoce przez najdłuż­szy okres (od połowy lata do p& oacute;źnej jesieni), a ponadto jabłka odmian zimowych mogą być, w warunkach ogrodu czy działki, przechowywane najdłużej.
Z drugiej strony jabłonie są najtrudniejszym gatunkiem sa­downiczym do prowadzenia na działce. Podlegają one bowiem wielu trudnym do zwalczenia chorobom i szkodnikom, a przy ograniczonej możliwości stosowania na działce środków chemicz­nych, owoce są często porażane przez te choroby czy szkodniki i w efekcie mało atrakcyjne lub niemożliwe do spożycia.
Nowoczesny sposób prowadzenia jabłoni na działce to odpowiedni dobór odmian odpornych na choroby i stosowanie takich metod ochrony, które byłyby łatwe do zastosowania, sku­teczne i jednocześnie niegroźne dla użytkowników.
Jak to zrobić - oto cel tego opracowania.

Książka

  • Autor: 

    M. Kantorowicz-Bąk

  • ISBN: 

    83-09-01718-9

Inne produkty z tej serii: