Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Pliszka Kazimierz,
Waga produktu: 0.200 kg
Wysyłka od: 7.00 PLN
Wydawca: PWRiL

Warszawa 2002, wydanie 1, format 125 x 195, objętość 151 str., oprawa miękka

Borówka wysoka (amerykańska) jest ciągle jeszcze nową rośliną uprawną. Borówka stała się obiektem powszechnego zainteresowania plantatorów i konsumentów ze względu na bardzo smaczne, atrakcyjne na rynku owocowym jagody. Bardzo szybko stały się one towarem poszukiwanym na świecie. Walory smakowe i dietetyczne stały się ważnym czynnikiem w promowaniu jagód borówki amerykańskiej, pomimo wysokiej ceny jednostkowej.

Zawarte w książce informacje stanowią podsumowanie dotychczasowych doświadczeń krajowych i zagranicznych oraz spostrzeżeń polskich producentów. Koszty produkcji borówki są duże i zależą od warunków, w jakich zakłada się plantację. W Polsce mamy duże powierzchnie gleb kwaśnych. Można je wykorzystać do uprawy borówki wysokiej, uwzględniając ciepłe i osłonięte stanowiska.

Wstęp Historia uprawy Pochodzenie i systematyka botaniczna Biologia krzewu Skład chemiczny i wartość odżywcza jagód Wymagania klimatyczne i glebowe Odmiany uprawne Rozmnażanie Zakładanie plantacji Pielęgnowanie plantacji Nawożenie Nawadnianie plantacji i ochrona przed przymrozkami Choroby infekcyjne borówki wysokiej Fauna borówki wysokiej Zbiór i sprzedaż owoców Regulowanie dojrzewania jagód borówki wysokiej Przechowywanie owoców Koszty zakładania i prowadzenia plantacji Marketing Posłowie Literatura

Książka

  • Autor: 

    Pliszka Kazimierz

  • ISBN: 

    83-09-01756-1

Inne produkty z tej serii: