Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Eugeniusz Radziul,
Waga produktu: 0.800 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: PWRiL

Warszawa 2002, wydanie 1, format 130 x 200, objętość 360 str., oprawa twarda
„Byliny" to już trzecia książka o roślinach ozdobnych uprawianych w moim ogro­dzie. Dwie poprzednie miały wspólny tytuł: „Skalniaki". Moje hobby to także: paprocie, trawy, rośliny cebulowe i krzewy. Gromadzę o nich materiały, foto­grafuję - z myślą o następnych książkach.
Książka o bylinach miała być dużo obszerniejsza, nie pasowałaby jednak do dwu poprzednich, skromnych książeczek. Część materiału wyjętego z „Bylin" dołączona zostanie do opracowania „Rośliny ciekawe, rzadkie, poszukiwane", które powinno się ukazać w następnej po „Bylinach" kolejności. Podobnie jak „Skalniaki", również i ta książka przeznaczona jest przede wszystkim dla hob­bistów - miłośników kwiatów, jako praktyczny poradnik, mający służyć pomocą w doborze roślin i właściwej ich pielęgnacji. Wszystkie dane dotyczące wyma­gań roślin w stosunku do podłoża i stanowiska sprawdziłem w swoim ogrodzie. Również mrozoodporność odpowiada realiom naszego klimatu. Idąc za europejską modą, propaguję w tej książce ogrody naturalistyczne i pro­ponuję szereg roślin nadających się do tego typu założeń. Wierzę, że każdy miłośnik kwiatów znajdzie tu coś dla siebie.

Od Autora Objaśnienia piktogramów Wstęp Dobór gatunków Gleba Woda Światło Nawożenie Rozmnażanie bylin Przykłady zastosowania bylin Rabaty Stoki, skarpy, tarasy Łąka Step Ogród naturalistyczny Solitery Obrzeża wód Przedmurza Byliny w ogrodzie Bibliografia Skorowidz

Książka

  • Autor: 

    Eugeniusz Radziul

  • ISBN: 

    83-09-01725-1

Inne produkty z tej serii: