Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: , Edward Kołakowski
Waga produktu: 0.500 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: PWRiL

Warszawa 2012, wydanie 1, format 155 x 230, objętość 426 str., oprawa miekka

Książka stanowi kompendium wiedzy o technologii wędzenia żywności. Omówiono w niej technologię wędzenia najważniejszych grup produktów żywnościowych, sposoby otrzymywania dymu wędzarniczego i preparatów wędzarniczych, a także wpływ wędzenia na wartość odżywczą i zdrowotną żywności. Oprócz zagadnień teoretycznych podano w niej wskazówki dotyczące poszczególnych operacji i zabiegów występujących w procesie wędzenia. Przyjęcie formy podręcznikowej, z elementami monografii sprawia, że książka jest użytecznym materiałem dla studentów, magistrantów i doktorantów technologii żywności i żywienia człowieka, jak również dla pracowników inżynieryjno-technicznych przemysłu spożywczego. Może być też źródłem wiedzy dla studentów kierunków pokrewnych, takich jak towaroznawstwo i dietetyka, słuchaczy studiów podyplomowych z zakresu nauk o żywności i żywienia oraz dla uczniów techników przemysłu spożywczego.

Książka wypełnia istniejącą na polskim rynku księgarskim lukę, gdyż poprzedni podręcznik z tej dziedziny (Chemiczne i fizykochemiczne podstawy procesu wędzenia prof. W. I. Kurki) został wydany w 1960 r. Od tego czasu, zarówno w technice analitycznej składników dymu, jak również konstrukcji urządzeń wędzarniczych i technologii wędzenia zaszły istotne zmiany.

1. Rys historyczny, pojęcie i specyfika wędzenia 2. Wytwarzanie i charakterystyka dymu wędzarniczego 3. Urządzenia wędzarnicze 4. Technologia wędzenia żywności 5. Preparaty dymu wędzarniczego 6. Surowce pomocnicze stosowane w wędzeniu 7. Materiały pomocnicze stosowane w wędzeniu żywności 8. Technologia wędzenia ryb 9. Wędzenie mięsa i przetworów mięsnych 10. Technologia serów 11. Wpływ wędzenia na wartość zdrowotną i odżywczą żywności

Książka

  • ISBN: 

    978-83-09-01090-6

  • Redaktor: 

    Edward Kołakowski

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...