-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Wrocław 2002, wyd. 1, format 170 x 240, objętość 140 str., oprawa miękka
Skrypt do ćwiczeń Technologia i analiza produktów z owoców i warzyw przeznaczony jest dla studentów Wydziału Nauk o Żywności studiów dziennych i zaocznych. Zadaniem dydaktycznym tych zajęć jest:
• Nabranie praktycznych umiejętności wykonania podstawowych oznaczeń fizycznych, chemicznych i sensorycznych, stosowanych w badaniach surowców, półproduktów i wyrobów gotowych.
• Poznanie najnowszych metod analiz, jak: wysoko sprawna chromatografia cieczowa do oznaczeń witamin i innych składników owoców i warzyw i ich przetworów oraz obiektywnych metod pomiarów parametrów barwy w systemie CIELAB.
• Zapoznanie się z możliwością
zagospodarowania odpadowych wytłoków z produkcji soków do otrzymywania pektyn i barwników.
• Właściwe wyjaśnienie uzyskanych wyników analitycznych, umożliwiających ocenę nie tylko badanej próbki, ale przede wszystkim sprawdzenie procesu technologicznego.
Ćwiczenia mają zapoznać słuchaczy z wybranymi technologiami stosowanymi w przemyśle owocowo-warzywnym oraz zagospodarowaniem odpadów. Proponowane ćwiczenia są dostosowane do warunków technicznych i aparatury pracowni Zakładu Technologii Owoców i Warzyw. Czas przeznaczony na wykonanie jednego ćwiczenia wynosi sześć godzin.
Każdy temat ćwiczeniowy składa się z dwóch części: wprowadzającej i opisowej. W części wprowadzającej podano: zagadnienia ogólne związane z tematem ćwiczenia, wymagania dotyczące surowca lub półproduktu, poszczególne fazy procesu technologicznego i charakterystyczne wielkoś
ci określające przerób, właściwości produktu, obliczenia receptur i wydajności, wymagania dotyczące produktu gotowego, jego ewentualne wady i przyczyny je wywołujące.
W części opisowej podano: zadania do wykonania, cel ćwiczenia, wskazówki dotyczące sposobu wykonania ćwiczenia i przeprowadzenia potrzebnych obliczeń.
W zakończeniu każdego tematu podano bibliografię, dotyczącą danego ćwiczenia i pogłębiającą przerabiane zagadnienia ćwiczeniowe.
Układ treści podano w systemie dziesiętnym, w odniesieniu do tematów, części i grup - kodem złożonym z trzech cyfr.
Jest to pierwsze wydanie skryptu dla studentów specjalizujących się w technologii owoców i warzyw.
Książka
-
Autor:
Oszmiański Jan
-
ISBN:
83-89189-29-6