Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Tadeusz Juliszewski,
Waga produktu: 0.150 kg
Wysyłka od: 7.00 PLN
Wydawca: PWRiL

Warszawa 2009, wydanie 1, format 165 x 240, objętość 68 str., oprawa miękka

Ogrzewanie biomasą to książka popularnonaukowa, w której przedstawiono w zarysie problematykę zastępowania tradycyjnych paliw – węgla, oleju opałowego i gazu ziemnego – produktami pochodzenia biologicznego (biomasą). Autor omawia różne aspekty substytucji biomasą konwencjonalną nośników energii – począwszy od wytwarzania biomasy w polu, przez przetwarzanie i magazynowanie, na spalaniu w kotłach i kominkach kończąc. Przedstawia zagadnienia organizacyjno-ekonomiczne dotyczące zastosowania biomasy do celów grzewczych, w tym także do celów produkcyjnych w rolnictwie. Szczególną uwagę zwraca na charakterystyczne właściwości biomasy, zarówno fizyczne, jak i chemiczne, które wymagają specyficznego podejścia podczas stosowania tego paliwa do ogrzewania.

Gł& oacute;wne zagadnienia związane z zastosowaniem biomasy do ogrzewania przedstawiono w takiej formie, aby Czytelnik po przeczytaniu tej książki mógł podjąć decyzję, czy warto zainteresować się głębiej tą problematyką. Jeśli decyzja będzie pozytywna, zainteresowani z pewnością sięgną do bogatej, krajowej literatury z tego zakresu. Prezentowana publikacja ułatwi jednak sformułowanie wstępnych założeń, a także rzeczową dyskusję z fachowcem, który opracuje projekt wykonawczy ogrzewania biomasą. 

1. Wstęp 2. Fizyczne podstawy ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych i wody 3. Wartość opałowa i ciepło spalania 4. Fizyczne i chemiczne podstawy spalania nośników energii 5. Biologiczne podstawy produkcji biomasy 6. Kotły grzewcze, kominki 7. Przetwarzanie biomasy 8. Magazynowanie biomasy 9. Organizacyjno-ekonomiczne aspekty zastosowania biomasy do celów grzewczych 10. Zastosowanie biomasy do celów grzewczych w rolnictwie 11. Podsumowanie Literatura

Książka

  • Autor: 

    Tadeusz Juliszewski

  • ISBN: 

    978-83-09-01041-8

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...