Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: , Jakub Antolak
Waga produktu: 0.300 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 7.00 PLN

Witam w ostatnim w tym roku nu­merze „Weterynarii". Tym razem nie znajdziecie w nim wywiadu, po prostu nie chcieliśmy zamęczać nikogo spotkania­mi, akceptacjami itd. w ruchliwym okresie przedświątecznym. Obiecuję, że nadrobi­my ten brak w przyszłym roku, w którym na lamach naszego czasopisma nie za­braknie ciekawych rozmów z ciekawymi ludźmi.

W tym miesiącu temat numeru dotyczy wskazań i przeciwwskazań do badań me­todą rezonansu magnetycznego. Temat zo­stał ujęty przez autorów (lek. wet. Krzysz­tof Podhorec i in.) podobnie, jak miało to miejsce w ubiegłym miesiącu, kiedy opi­sywali oni wskazania i przeciwwskazania dla tomografii komputerowej. Oprócz tego polecam bardzo różnorodny dział Nauka, w którym m.in.: obszerny artykuł lek. wet. Anny Chłosty na temat predyspozycji do chorób psów ras typu buli, artykuł na te­mat wykorzystania kapsaicyny w leczeniu nowotworów (dr hab. Łukasz Adaszek i in.) czy opis przypadku wybiórczego apetytu u kawii domowej jako manifestacji ukryte­go ropnia zaoczodołowego (przygotowany przez lek. wet. Ninę Bochyńską). Na pew­no warto zwrócić szczególną uwagę na pierwszą część artykułu dotyczącego tech­nik operacyjnych na żuchwie królika. Lek. wet. Jakub Kliszcz przygotował naprawdę obszerny, bogaty w ryciny materiał, które­go następne części znajdziecie w kolejnych numerach.

W innych działach m.in.: o żywieniu psów ras olbrzymich (lek. wet. Anna Nikolaj- du-Kudla i tech. wet. Ewelina Standik), o prowadzenia działalności konkurencyj­nej przez lekarza weterynarii (Marzena Pytlarz), a dzięki uprzejmości wspaniałego wydawnictwa Galaktyka - o odruchach rdzeniowych (fragment książki Nicka Be- xfielda i Karli Lee).

W tym miejscu chciałbym jeszcze z dumą ogłosić się, że czasopismo „Weterynaria" pozytywnie przeszło proces ewaluacji ICI Journals Masters List 2014, dzięki cze­mu uzyskało wskaźnik lndex Copernicus w wysokości 32,5 pkt. Więcej na ten temat w aktualnościach.

Wreszcie, na koniec, w imieniu całej redak­cji chciałbym życzyć Wam radosnych, spo­kojnych i ciepłych świąt Bożego Narodze­nia oraz szczęśliwego nowego roku. Mam nadzieję, że będzie on możliwie najlepszy dla wszystkich z nas.

Książka

 • Format: 

  2

 • ISBN: 

  2300-5114

 • Liczba stron: 

  74

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Redaktor: 

  Jakub Antolak

 • Rok wydania: 

  2016

 • Wydanie: 

  1

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...