Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Michał Chojnacki,
Waga produktu: 0.300 kg
Wysyłka od: 7.00 PLN
Witam w kolejnym wydaniu „Weterynarii". Na początek muszę poinformować (z wielką satysfakcją), że nasze czasopismo po raz pierwszy znalazło się w wykazie czasopism punktowanych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Za publikację na famach „Weterynarii” można otrzymać 2 pkt. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie i spełnienie jednego z celów, który stawialiśmy sobie od samego początku. Szczególne podziękowania należą się członkom naszej Rady Naukowej, recenzentom, wszystkim autorom i współpracownikom, a także całemu środowisku weterynaryjnemu, za pomoc i możliwość istnienia.
Z nie mniejszą przyjemnością pragnę też podziękować Panu dr. n. wet. Marcinowi Wrzoskowi z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, dyplomowanemu specjaliście Europejskiego College'u Neurologii Weterynaryjnej (ECVN), który zgodził się dołączyć do Rady Naukowej naszego czasopisma. Jestem przekonany, że jego nieprzeciętna wiedza i ogromne doświadczenie będą dla nas wielką pomocą i wsparciem.
W tym numerze możecie przeczytać wywiad z dr. n. wet. Romanem Fabiszem, który oprócz bycia cenionym specjalistą jest także wiceprezesem ds. organizacyjnych Stowarzyszenia Śląska Poliklinika Weterynaryjna. Rozmawiamy przede wszystkim o Śląskich Warsztatach Diagnostycznych, których tegoroczna edycja odbędzie się w marcu, tradycyjnie w Wiśle.
Polecam też pozostałe artykuły, w tym dwa dość obszerne i bardzo praktyczne teksty z działu Nauka. Pierwszy to kontynuacja (ale wciąż bez zakończenia) artykułu stomatologicznego lek. wet. Jakuba Kliszcza z numeru grudniowego na temat technik operacyjnych na żuchwie królika. Drugi dotyczy metody szybkiego skanu ultrasonograficznego jamy brzusznej u psów w stanach nagłych i krytycznych i przygotowany został przez lek. wet. Katarzynę Śmiejan.
Z nowym rokiem rozpoczynamy też nową edycję naszego programu edukacyjnego, w którym można zdobyć w sumie 15 pkt. Test i zasady uczestnictwa - zawsze na końcu numeru. Nowy rok to także nowe konkursy książkowe, o których informacje, jak zawsze, będą pojawiać się na naszym profilu facebookowym (przekroczyliśmy 5 tys. polubień!) oraz na portalu weterynaria- news.pl. A jeśli już przy książkach jesteśmy, to na koniec chciałbym polecić nową serię od Wydawnictwa Lekarskiego PZWL - „Weterynaria w praktyce" autorstwa Huberta Buera i Andreasa Palzeara, którą nasze czasopismo objęło patronatem medialnym.

Książka

 • Autor: 

  Michał Chojnacki

 • Format: 

  205x290 mm.

 • ISBN: 

  2300-514

 • Liczba stron: 

  74

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Rok wydania: 

  2016

 • Wydanie: 

  1

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...