Wczytuję dane...
Waga produktu: 0.15 kg
Realizacja zamówienia: 2 dni
Wysyłka od: 6.99 PLN
Wydawca: Agro Wydawnictwo

A może przewódka – Jesienią pogoda często płata figle i utrudnia prace związane z wysiewami zbóż ozimych. Opóźnienia w siewach związane są również z przedplonami, które późno schodzą z pola m.in. buraki cukrowe czy kukurydza uprawiana na ziarno. Zdecydowanie skraca to czas na prace w polu oraz poniekąd wymusza wybór odmian, które tolerują późny siew.

1400 ha w jeden sezon – W naszym cyklu reportaży o uprawie uproszczonej tym razem odwiedziliśmy rodzinne gospodarstwo Państwa Boćkowskich z miejscowości Chmielewko w woj. mazowieckim. Jest ono wyspecjalizowane nie tylko w produkcji roślinnej, ale również zwierzęcej. Poza tym od lat są wykonywane usługi rolnicze.

Późne zabiegi herbicydowe – Zwalczanie chwastów powinno odbywać się w czasie, w którym rośliny uprawne są najmniej konkurencyjne, czyli w okresie pierwszych kilku tygodni po siewie zbóż.

Dobre hamulce to podstawa – Bezpieczną pracę i jazdę bez względu na to, czy pracujemy w polu, czy w pracach transportowych zagwarantować musi układ hamulcowy. Przedstawiamy wybrane rozwiązania hamulców w ciągnikach i przyczepach.

Praca rolnika jest wyjątkowo trudna, wie to każdy, kto chociaż raz za młodu spędził wakacje na wsi i pomagał przy żniwach. Mimo włożonego wysiłku praca ta potrafi przynosić satysfakcję i radość z uzyskanych efektów. Na rolnikach spoczywa ogromna odpowiedzialność wyżywienia ludzkości, w realizacji tego zadania nie pomaga panująca susza, wirus ASF i COVID-19, a na to wszystko, polityka. Rolnicy muszą dziś walczyć o podstawowe prawo do wykonywania swojego zawodu – chowu i hodowli zwierząt, zamyka im się rynki zbytu, kontroluje na każdym etapie. Pomimo tego, jak co roku o tej porze, wyjeżdżamy w pole, uprawiamy glebę i siejemy rozpoczynając w ten sposób kolejny cykl, który zakończy się latem przyszłego roku. Dlatego w październikowym numerze przygotowaliśmy dla Was najważniejsze tematy z branży:

Czas rolniczych protestów
Rekompensata za zakaz produkcji świń
Rolniczy handel detaliczny
Notowania giełdowe zbóż i oleistych
Rynek cen
Przyszłość soi w Polsce
Nawożenie w wersji nano
Odmiany przewódkowe
PDO odmian kukurydzy
Zwalczanie chwastów w zbożach ozimych jesienią
Jak zapobiegać odporności na śor?
Soja północy, czyli bobik
Biopaliwa transportowe
Nowości odmianowe w kukurydzy
Reportaż z uprawy uproszczonej na 1400 ha
Ciągnik własnej konstrukcji
Nowości od Kuhn
Konkurs orki
Dobre hamulce to podstawa
Pokazy polowe maszyn Unia
Stałe ścieżki przejazdowe
Nowa seria od Valtra
BHP ciągników rolniczych

Książka

 • Format: 

  210 x 297

 • ISBN: 

  2450-5617

 • Liczba stron: 

  79

 • Oprawa: 

  miękka

 • Rok wydania: 

  2020

 • Wydanie: 

  1

Inne produkty z tej serii: