Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Karol Bujoczek,
Waga produktu: 0.408 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788361078449
Wysyłka od: 9.90 PLN
Odchów prosiąt to najtrudniejszy element całej pro­dukcji świń. Wymaga sporo czasu oraz konsekwencji i precyzji w działaniu. Niestety, w ostatnich latach ceny prosiąt nie zawsze rekompensowały nakłady i wysiłek włożone w produkcję. Szczególnie przy gorszej efektyw­ności stada trudno było o zarobek. Dlatego też z nasze­go rynku zniknęło wiele stad podstawowych, a na ich miejscu pojawiły się tuczarnie. Coraz częściej są one za­siedlane warchlakami z importu, a to oznacza, że pro­dukcja prosiąt na Zachodzie jest opłacalna. Zatem i u nas taka może być. Tylko z dobrze rozwiniętą, profesjonalną krajową produkcją prosiąt będziemy mogli konkurować na rynku europejskim. To już najwyższy czas, by uwierzyć, że sprzedaż 28., a nawet większej liczby tuczników od lochy w roku jest możliwa!

„Odchów prosiąt" to użyteczny poradnik dla wszystkich, którzy chcą poprawić wyniki swoich stad lub zamierzają zainwestować w produkcję prosiąt. Nasi autorzy są bezpośrednio związani z praktyką. Swą wiedzę czerpią z terenu w kraju i za gra­nicą. Podpierają ją wynikami naukowych doświadczeń przeprowadzonych w naj­lepszych instytutach oraz na uczelniach rolniczych.

O ile zasady inseminacji loch, pracy z grupami czy żywienia stada podstawowe­go ewoluują powoli, to w zakresie opieki nad słabszymi oseskami wciąż pojawia się wiele nowości. To właśnie nad odchowaniem jak największej liczby świń z licznych miotów skupia się teraz uwaga praktyków i naukowców. Dziś pozyskiwanie jak naj­większej liczby prosiąt żywo urodzonych to za mało. Trzeba umieć z licznych mio­tów odsądzić także prosięta, które tuż po porodzie ważyły mniej niż 800 g.

Dzięki naszemu poradnikowi dowiecie się Państwo, jak wyrównywać prosięta, wybierać mamki naturalne lub korzystać ze sztucznych, oraz jak dokarmiać i żywić najmłodsze świnie, by uniknąć problemów zdrowotnych w stadzie. Jeśli chcecie wiedzieć, jak profesjonalnie odchowywać prosięta i uzyskiwać maksymalne wydaj­ności ze stada podstawowego, w naszym ekstradodatku znajdziecie wskazówki, jak to zrobić!
Sektor krycia Szykuj loszkę do roli matki Grupy produkcyjne - klucz do sukcesu Feng shui w centrum krycia Znaleźć ruję na czas Skuteczna inseminacja loch Kontrola ciąży od 21. dnia Sektor loch prośnych Lochy prośne tylko w grupach Powody wczesnych poronień Locha musi być dobrze odżywiana Porodówka Na pomoc losze i prosiętom Ciepło dla prosiąt i chłód dla loch Sprawne wymię wykarmi prosięta Na ratunek najsłabszym Wczesne zabiegi na prosiętach Strategiczne przesadzanie Mamka zamiast lochy Prestarter jako dodatek do mleka lochy Pierwszy kontakt z paszą Odchowalnia Idealna odchowalnia gwarantuje komfort Prosięta nie mogą się nudzić Dobry start w odchowalni Zdrowie Biegunka to objaw chorób Kaszel i katar mają wiele przyczyn Na co zaszczepić stado? Jak podawać leki prosiętom

Książka

 • Autor: 

  Karol Bujoczek

 • Format: 

  210 x 300 mm

 • ISBN: 

  978-83-61078-44-9

 • Liczba stron: 

  106

 • Oprawa: 

  miękka

 • Rok wydania: 

  2012

 • Wydanie: 

  1

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...