Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Helena Przespolewska, Henryk Kobryń,
Waga produktu: 0.870 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: PWRiL

Waszawa 2011, wydanie 1, format 165 x 240, objętość 532 str., oprawa miękka

Dlaczego złamana kość ulega regeneracji? Z czego powstają więzadła stawowe? Jakie mięśnie zginają staw łokciowy? Dokąd trafia treść pokarmowa z dwunastnicy? Co wchodzi w skład międzymózgowia? Jak się dzieli nerw kulszowy? Dlaczego żyły mają zastawki? Jaki typ nerki występuje u psa? Które gruczoły pełnią istotną rolę w termoregulacji?

Na te i wiele innych pytań łatwo znajdziesz odpowiedź tylko w tym opracowaniu.

Opracowanie, które oddajemy do rąk Czytelników obejmuje całość materiału z anatomii zwierząt (ssaki i ptaki) przewidzianego w programie studiów weterynaryjnych. Każdy z działów anatomii został w nim umownie ujęty w formie trzech zespołów zagadnień. Pierwszy z nich ma postać haseł, z bardzo kró tkimi komentarzami. w którym syntetycznie zostały opisane odpowiednie struktury. W drugim zamieszczono pytania, odnoszące się do danego działu, kolejno ponumerowane (łącznie ponad 3500 pytań). Świadomie i celowo wiele spośród nich sformułowano dość obszernie. Chodziło o to, aby one również zawierały pewne elementy wyjaśnień i zmuszały do myślenia, i wreszcie zespół trzeci, to krótkie i lakoniczne odpowiedzi.
Podczas przygotowywania tego opracowania uwzględniliśmy obecnie obowiązujące nazewnictwo. Informacje w nim zawarte nie zastąpią wiedzy zdobywanej podczas wykładów i ćwiczeń, a także treści zamieszczonych w odpowiednich podręcznikach, skryptach oraz atlasach. Mają one ułatwić opanowanie wymaganego materiału i mogą być przydatne na studiach weterynaryjnych, a także (w ograniczonym zakresie) na innych przyrodniczych kierunkach pokrewnych, szczególnie przy egzekwowaniu wiedzy w formie testów pisemnych.

Repetytorium
– pozwoli w sposób szybki i efektywny opanować wiedzę anatomiczną wymaganą podczas zaliczeń i egzaminów.
– sprawi, że studiowanie anatomii zwierząt przestanie być udręką, a stanie się satysfakcjonującą przyjemnością.

Przedmowa Wykaz skrótów Część l Anatomia ssaków domowych Nauka o kościach, osteologia Pytania kontrolne Odpowiedzi na pytania kontrolne Nauka o połączeniach kości, arthrologia Pytania kontrolne Odpowiedzi na pytania kontrolne Nauka o mięśniach, myologia Pytania kontrolne Odpowiedzi na pytania kontrolne Aparat (układ) trawienny Jama brzuszna Pytania kontrolne Odpowiedzi na pytania kontrolne Aparat (układ) oddechowy Jama klatki piersiowej Pytania kontrolne Odpowiedzi na pytania kontrolne Aparat (układ) moczowo-płciowy Miana ontogenetyczne Pytania kontrolne Odpowiedzi na pytania kontrolne nNauka o naczyniach, angiologia Pytania kontrolne Odpowiedzi na pytania kontrolne Układ nerwowy Pytania kontrolne Odpowiedzi na pytania kontrolne Gruczoły dokrewne Pytania kontrolne Odpowiedzi na pytania kontrolne Narządy zmysłów Pytania kontrolne Odpowiedzi na pytania kontrolne Powłoka wspólna Pytania kontrolne Odpowiedzi na pytania kontrolne Część II Anatomia ptaków - podstawy Nauka o kościach i ich połączeniach Nauka o mięśniach Aparat (układ) trawienny Aparat (układ) oddechowy Aparat (układ) moczowo-płciowy Nauka o naczyniach, angiologia Układ nerwowy Gruczoły dokrewne Narządy zmysłów Powłoka wspólna Pytania kontrolne Odpowiedzi na pytania kontrolne Piśmiennictwo

Książka

  • Autor: 

    Helena Przespolewska, Henryk Kobryń

  • ISBN: 

    978-83-09-99036-9

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...